خاطره گویی برای کسب درآمد در تهران

تهران- ایرنا- عضو کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورایی شهر تهران اعلام کرد: یکی از راه‌های کسب درآمد پایدار برای شهرا روایت و خاطره گویی است.

به گزارش ایرنا؛ احمد مسجد جامعی روز چهارشنبه در مراسم اختتامیه دوازدهمین جشنواره مجمع شهری تهران با بیان این مطلب افزود: یادی می کنم از آقای هاشمی رفسنجانی که نخستین جشنواره به همت ایشان انجام شد در آن سال ها پژوهش خیلی جدی نبود و این پیشنهاد از وزارت ارشاد هم مطرح شد.

وی افزود: از آقای حناچی تشکر می کنم که پژوهش را جدی تلقی می کند و خودش هم در این زمینه تلاش می کند و پشتیبانی هم می کند.

 مسجد جامعی با اشاره به لزوم نگاه زیباشناسی به شهر تهران بیان کرد: شهر از این نگاه یک اثر هنری است که رویا و خاطره و آرمان دارد، شهری موفق است که رویا داشته باشد قصه و قصه گو داشته باشد و خاطره داشته باشد و من از این نگاه اقتصاد خاطره را مطرح می کنم.

وی یادآور شد: باید دنبال درآمدهای پایدار شهری باشیم باید توجه کنیم که که یکی  از راه های کسب درآمد برای شهر روایت و خاطره است.

این عضو شورای شهر تهران به آرمان شهری اشاره و تاکید کرد: پایداری شهر تهران به پایداری فرهنگ ایران است،  در زمانی که در ایران بی دولتی حاکم بوده است ما ایران را داشتیم و این منشاء پایداری بوده است و منشاء این پایداری را باید بررسی کرد.

وی با بیان اینکه هیچ پدیده شهری برای آینده نیست که گذشته نداشته باشد و الا پایدار نمی ماند، گفت: آینده در گرو برقراری ارتباط با گذشته است که باید آن را بسط داد نکته دیگر این است که راهی برای موفقیت نیست جز آن که به جزئیات توجه کنیم.

احمد مسجد جامعی افزود: به رغم آنکه تهران را از بالای کوه پوشیده در گرد و غبار می بینیم اما وقتی به کوچه ها وارد می شویم و روددره های تهران را می بینیم که با آن بد رفتاری شده است

وی ادامه داد: خاطره شهر نیاز بازخوانی وروایت دارد و این نیاز به شناخت شهر دارد ما تهران را نمی شناسیم وقتی به گذشته تهران مراجعه کنیم می بینیم که تهران مشکل آب دارد و این مشکل جدی است تهران آب اطراف تهران را می بلعد و مدیریت مصرف آب هم خیلی مهم است.

عضو کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای شهر تهران یادآور شد: در این زمینه من در جلسات شورای شهر تذکر دادم که آب زلالی که از برف های کوه های بلند می آید در مسیر آلوده می شود و می توان آلودگی آن را کنترل کرد. اگر این مشکل را بپذیریم طراحی فضای سبز و بازپرخانی آب به نوعی دیگر است.

وی بیان کرد: ما به پژوهش های آینده نگر بیشتر بپردازیم و بدانیم که این در گرو شناخت گذشته است و برای رسیدن به راهکارها چاره ای نداریم جز این که به جزئیات توجه کنیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha