منطقه آزاد ارس در زمینه توسعه شرکت‌های فن آور همکاری می‌کند

تبریز- ایرنا- مدیرعامل منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس از امضای توافق نامه همکاری در اجرای برنامه گرنت فناوری بین صندوق پژوهش و فناوری ارس، پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی و پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات برای توسعه شرکت‌های فن آور و دانش بنیان خبر داد.

محسن نریمان روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران خاطرنشان کرد: صندوق پژوهش و فناوری ارس نیز به عنوان صندوق عامل برنامه گرنت فناوری (حمایت وزارت علوم تحقیقات و فناوری و پارک فاوا از پایان نامه ها، کسب و کارهای حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات ) در آذربایجان شرقی انتخاب شده است.

وی افزود: براساس این توافق نامه با انتخاب صندوق پژوهش و فن آوری ارس به عنوان صندوق عامل برنامه گرنت فناوری توسط پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی (پارک مجری طرح گرنت فناوری)، منابع تخصیصی توسط سازمان حامی، نزد این صندوق تودیع و از این طریق برنامه گرنت فناوری اجرا می شود.

مدیرعامل منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس گفت: در مرحله‌ی اول، این طرح در پنج استان آذربایجان شرقی، فارس، خراسان رضوی، مرکزی و سمنان اجرا می‌شود.

نریمان اظهار کرد: صندوق پژوهش و فناوری ارس تنها صندوق پژوهش و فناوری استان آذربایجان شرقی و شمال غرب کشور بوده و خدمات و تسهیلات متنوعی را به عنوان صندوق عامل از طرف صندوق نوآوری و شکوفایی به شرکت های فناور و دانش بنیان ارایه می کند.

به گزارش ایرنا، صندوق پژوهش و فناوری ارس بصورت رسمی از آبان سال ۱۳۹۸و همزمان با برگزاری نمایشگاه ربع رشیدی، آغاز به فعالیت کرده است و در این مدت با تاسیس دفتر و اقدامات اولیه توانسته خدمات قابل توجهی را به مخاطبان خود ارائه کند.

طرح گرنت فناوری به منظور بسط و توسعه توان ملی در نوآوری و کارآفرینی مبتنی بر دانایی، زمینه‌سازی حرکت دانشگاه‌های کشور به سوی دانشگاه کارآفرین، ارتقای ظرفیت توسعه فنّاوری در مراکز پژوهشی و حمایت از صاحبان ایده‌های فنّاور در جهت تولید نمونه اولیه (MVP)، توسط دفتر امور فنّاوری وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری در قالب حمایت از پایان‌نامه‌ها و رساله‌های دارای ایده‌های فنّاورانه و بازارگرا اجرا می شود. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها