استاندار کرمانشاه: باید از برگزاری آیین‌های عزا و عروسی جلوگیری شود

کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه با تاکید بر اینکه به منظور جلوگیری از شیوع کرونا باید از برگزاری آیین‌های عزا و عروسی جلوگیری شود، گفت: با افرادی که اقدام به برگزاری مراسم پرجمعیت عزا و عروسی کنند برخورد می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، هوشنگ بازوند روز چهارشنبه در نشست ستاد استانی مقابله با کرونا که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: فرمانداران و بخشداران باید موضوع جلوگیری از برگزاری آیین های پرجمعیت عزا و عروسی در روستاها را به صورت ویژه در دستور کار قرار دهند.
‌وی همچنین به اصناف آسیب دیده به واسطه شروع بیماری کرونا اشاره کرد و گفت: در نشست روز شنبه ستاد استانی مقابله با کرونا برای کمک به اصنافی همچون تالارهای پذیرایی که به واسطه شروع بیماری کرونا متضرر شده اند چاره اندیشی خواهد شد.
استاندار کرمانشاه در بخش دیگری از صحبت‌های خود اعمال محدودیت ها به منظور کنترل بیماری کرونا را موثر دانست و گفت: تعداد بستری‌ها از هزار و ۲۶۰ نفر به حدود ۳۰۰ نفر رسیده است؛ همچنین میانگین آمار مرگ و میر روزانه از حدود ۱۵ نفر به هشت نفر تقلیل یافته است و بیماران بخش آی سی یو هم کاهش چشمگیری داشته اند.
بازوند، بهبود وضعیت کرونا در استان را ثمره همکاری مردم در طرح محدودیت و ممنوعیت‌های هدفمند دانست و گفت: حاصل این همکاری ها کاهش چشمگیر آمار مبتلایان، بستری ها و فوتی‌های ناشی از بیماری کووید ۱۹ بوده است که جای قدردانی بسیار دارد.
استاندار کرمانشاه یادآور شد: اگر مردم همه با هم و در کنار هم تلاش کنند می توان کرونا را شکست داد.
بازوند در ادامه عنوان کرد: مجموعه هایی مانند علوم پزشکی، سپاه، بسیج، نیروی انتظامی و صدا و سیما تلاشی شبانه روزی و مداوم برای کنترل این بیماری انجام می دهند که قدردان زحمات آن ها هستیم.
وی از طرح حاج قاسم سلیمانی به عنوان یک برنامه موفق در کنترل کرونا یاد کرد و گفت: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی یک نماد و الگوی جهانی در عرصه مقاومت است و طرح ایشان هم می تواند تبدیل به یک الگو و نقشه راه برای کنترل بیماری کرونا شود.
استاندار کرمانشاه گفت: از مردم خواهش می کنیم در شب یلدا به خاطر حفظ سلامت عزیزان شان در خانه ها بمانند و به شکل مجازی دورهمی شب یلدا را برگزار کنند.
بازوند هشدار داد: اگر توصیه های بهداشتی را رعایت نکنیم حتما وارد یک پیک جدید کرونایی می شویم و دوباره ممنوعیت ها و محدودیت ها برقرار می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها