کمیته امداد استان سمنان از ۷۶۰ ایتام در طرح‌های مختلف حمایت می‌کند

سمنان- ایرنا- معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی(ره) استان سمنان گفت: ۷۶۹ نفر ایتام استان در قالب طرح‌های کمیته امداد و بخش‌های مختلف حمایت می‌شوند.

به گزارش ایرنا، سیده فاطمه تقوی روز چهارشنبه به رسانه ها افزود: جشن پایان نیازهای ضروری ایتام با شناسایی نیازمندی‌های آنان و مشارکت خیران در دهه فجر رقم می‌خورد.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سمنان با اشاره به اینکه ۷۶۹ نفر از ایتام تحت حمایت کمیته امداد استان سمنان هستند، تصریح کرد: تأمین نیازهای امروز و آینده آنان نیاز به برنامه‌ریزی دارد که با حمایت ادامه‌دار حامیان امکان‌پذیر است.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سمنان گفت: رفع نیازهای ضروری ایتام در کنار توانمندسازی آنان امری مهم است که کمیته امداد با مشارکت خیران گام بزرگی در این راستا برداشته است.

وی تصریح کرد: نیازهای خانواده ایتام در سرفصل‌های مختلف مسکن، اشتغال، فرهنگی، تحصیل، درمان و سایر موارد حمایتی شناسایی شده است و در حال حاضر کمیته امداد استان سمنان با تهیه فهرست نیازمندی‌ها درصدد رفع نیازهای ضروری ایتام است.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته  امداد استان سمنان با اشاره به اینکه ۴۵ درصد از ایتام استان سمنان پسر به ۵۵ درصد دختر هستند، تصریح کرد: ۲۶ هزار کارمند رسمی و غیررسمی در این استان وجود دارد که می‌توان از این ظرفیت برای حمایت هرچه بیشتر از فرزندان ایتام و محسنین بهره برد.

وی یاد آورد: علاقه‌مندان به حمایت از فرزندان اکرام می‌توانند به سایت ekram.emdad.ir  مراجعه و کد ملی و شماره همراه خود را وارد کنند، پس‌ازآن کد فعال‌سازی برای آن‌ها ارسال می‌شود و شماره کارت ۱۶ رقمی نیز در اختیار فرد قرار می‌گیرد تا وجه مدنظر خود را به این شماره‌حساب واریز شود، به‌محض واریز حمایت نقدی، مبلغ مستقیم و بدون واسطه به‌حساب فرزند مشمول طرح منتقل می‌شود.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته  امداد استان سمنان افزود: شهروندان می‌توانند با ارسال عدد یک به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۳۳۳۳۲۳ در طرح اکرام ایتام مشارکت و با حمایت مادی و معنوی از ایتام تحت حمایت کمیته امداد در این امر خیر مشارکت کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =