یک کارمند دیگر شهرداری مهاباد به اتهام تخلف‌های مالی دستگیر شد

مهاباد- ایرنا- دادستان عمومی و انقلاب مهاباد گفت: یکی دیگر از کارمندان شهرداری این شهر به اتهام تخلف مالی دستگیر شد.

اصلان حیدری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این کارمند شهرداری به اتهام تخلف مالی توسط یکی از نهادهای امنیتی دستگیر شده و روند تحقیق و بررسی پرونده وی در دست انجام است.

وی در خصوص ارتباط پرونده وی با اتهام فساد مالی اعضای شورای اسلامی شهر شهرداری و دیگر دستگیرشدگان این پرونده افزود: تا روند تحقیقات پرونده این متهم تکمیل نشود نمی‌توان در خصوص ارتباط آن با پرونده اعضای شورای اسلامی شهر اظهار نظر کرد.

دادستان عمومی و انقلاب مهاباد با اشاره به اینکه تاکنون پرونده تخلف مالی اعضای شورای اسلامی شهر مهاباد تکمیل نشده، اظهار داشت: تحقیقات بیشتر در این زمینه همچنان ادامه دارد و در روزهای آینده با تکمیل شدن اطلاعات، گزارش و نتیجه نهایی به رسانه‌ها اعلام خواهد شد.

حیدری گفت: تداوم این روند و پیگیری بیشتر نهادهای نظارتی بر سلامت اداری این شهرستان به‌خصوص شهرداری علاوه بر افزایش اعتماد عمومی منجر به اصلاح امور و سلامت بیشتر مدیریت شهری خواهد شد.

تاکنون در ارتباط با پرونده فساد مالی در شهرداری و اعضای شورای اسلامی مهاباد، ۲۰ نفر شامل ۶ نفر اعضای شورای اسلامی، ۱۱ کارمند شهرداری، ۲ کارمند اداره راه و شهرسازی و یک نفر کارمند فرمانداری دستگیر شده‌اند.

انتقاد از نبود شفافیت مالی در شهرداری مهاباد مدت‌هاست تبدیل به سوژه فضای مجازی و پایگاه‌های محلی این شهرستان شده و نبود سیستم جامع و شفاف مالی که یکی از وعده‌های شورای شهر مهاباد بود، محقق نشده است.

شهر ۱۶۶ هزار و ۵۱۸ نفری مهاباد دارای ۲ هزار و ۴۰۰ کیلومتر مربع مساحت بوده و از سال ۱۳۰۶ بلدیه یا شهرداری در آن راه‌اندازی شده است.

شهرستان مهاباد با ۲۴۰ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =