توصیه فرماندار به شورای شهر و شهردار کرمانشاه

کرمانشاه- ایرنا- فرماندار کرمانشاه درباره اختلاف برخی اعضای شورای شهر و شهردار که سبب تعطیلی جلسات شورا شده است، گفت: جلسات شورا باید به صورت منظم برگزار و شهردار کرمانشاه نیز در صورت دعوت، در جلسه حاضر شود.

فضل الله رنجبر روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: اگر جلسه بعدی شورای شهر برگزار نشود، بی شک ما پیگیری خواهیم کرد و تذکرات لازم را به شورا خواهیم داد تا جلسات آن به روال عادی و فعالانه‌ای برگردد.

او افزود: شهردار کرمانشاه نیز وقتی به جلسات شورا دعوت می‌شود باید در آن حاضر شود.

رنجبر با بیان اینکه در شرایط سخت اقتصادی و شیوع کرونا، کرمانشاه نباید وارد مسایل حاشیه ای بشود، تاکید کرد: من از اعضای شورای شهر می خواهم که مسایل و موضوعات مرتبط با شهرداری را در جلسات شورا مطرح کنند و آن را به فضای عمومی نکشانند؛ همچنین از شهردار کرمانشاه نیز انتظار دارم که به احترام اعضای شورا در جلسات آن حضور پیدا کند.

رنجبر غیبت موجه اعضای شورای شهر را قابل قبول دانست اما عنوان کرد: اگر بررسی‌های ما نشان دهد که عمدی در غیبت اعضای شورا وجود دارد، بی شک گزارش لازم را در باره آن به مراجع مربوطه ارایه و آن را پیگیری می‌کنیم.

فرماندار تاکید کرد: تمام جلسات شورای شهر کرمانشاه برای پیشبرد امور شهر و شهروندان باید تا آخرین روز عمر شورا تشکیل شود.

به گفته او، ملاک و معیار برای شورای شهر و شهرداری باید قانون باشد و تمام تصمیمات و موضع‌گیری‌ها نیز بر همین مبنا صورت گیرد.

شورای کلانشهر یک میلیونی کرمانشاه ۱۱ عضو دارد. این شورا آبان سال ۱۳۹۷ سعید طلوعی را به عنوان شهردار انتخاب کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها