رییس کمیته المپیک عمان: ورزش ایران در قاره آسیا برجسته است

تهران- ایرنا- رییس کمیته ملی المپیک عمان در دیدار با «سیدرضا صالحی امیری» گفت: ایران با برنامه‌ریزی خوب و استعدادهای نابی که در ورزش دارد اکنون در منطقه و آسیا برجسته است.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، «سیدخالد بن حمدالبوسیدی» در دیدار «سیدرضا صالحی امیری»  در حاشیه سی و نهمین مجمع شورای المپیک آسیا این اظهارات را مطرح و اظهار امیدواری کرد که با توجه به روابط قوی در حوزه فرهنگی بین تهران و مسقط سطح تعاملات ‌در حوزه ورزش هم بیش از بیش توسعه یابد.

وی اظهار داشت: برگزاری جلسه هیات اجرایی شورای المپیک آسیا در عمان فرصت خوبی بود تا با کشورهای دیگر دیدار و گفت و گو کنیم به خصوص ایران که بتوانیم با تعامل روابط را برای گسترش ورزش بهتر و بیشتر کنیم.

رییس کمیته ملی المپیک کشور عمان ادامه داد: جلسه‌ای که با رییس فدراسیون جهانی کاراته اسپینوز داشتم درخواست کردم برای رشد کاراته در عمان کمک کند که گفت به حق بهترین کشور دنیا و آسیا همسایه خودتان ایران است و می‌توانید روی کمک آنها حساب کنید.

البوسیدی اضافه کرد: البته در باقی رشته‌ها هم دوست داریم که همکاری داشته باشیم، ورزشکاران رشته‌های مختلف بیایند، مربی جابجا کنیم و به شخصه از گسترش ارتباطات ورزشی دو کشور در قالب تفاهمنامه استقبال می‌کنم.

«سیدرضا صالحی امیری» رییس کمیته ملی المپیک کشورمان نیز گفت: بی‌شک میزبانی از کمیته‌های ملی المپیک قاره آسیا و برگزاری مجمع عمومی شورای المپیک آسیا می‌تواند آغاز جهش برای ورزش این کشور که دوست و برادر ایران است باشد. به خصوص که روابط ما در طول تاریخ در تمام زمینه‌ها خوب بوده و امیدوارم با برپایی این نشست در زمینه ورزش نیز بتوانیم به یک تفاهم‌نامه سرنوشت ساز در ورزش دست یابیم.

عضو هیات اجرایی شورای المپیک آسیا با  قدردانی از میزبانی خوب عمانی‌ها، یادآور شد: ایران در برخی رشته‌ها همچون کاراته، کشتی، تکواندو، والیبال، وزنه‌برداری و تعداد دیگری از رشته‌ها جزو برترین‌ها در دنیاست و با تمام وجود برای کمک به توسعه ورزش قهرمانی کشور دوست و همسایه خود آمادگی داریم زیرا  ورزش عمان شایسته است تا در منطقه، آسیا و جهان بدرخشد.

صالحی امیری با اعلام آمادگی کامل برای  عقد تفاهم‌نامه ورزشی از رییس و دبیر کل کمیته ملی المپیک عمان جهت سفر به تهران و بازدید از امکانات ورزشی کشورمان دعوت کرد که با استقبال همتای وی روبروشد.

رییس کمیته ملی المپیک تاکنون با حیدر فرمان مدیر بخش رویدادها و بازی های آسیایی شورای المپیک آسیا،  ذی یزن بن هیثم بن طارق آل سعید وزیر فرهنگ، ورزش و جوانان عمان،  محمد جلود دبیرکل فدراسیون جهانی وزنه‌برداری،  عدنان دیر وزیر ورزش و سلمان محمودی راد همتای عراقی خود،  ناصر الرزوقی رییس کنفدراسیون کاراته آسیا و امارات،  شیخ جوعان بن‌حمد بن‌خلیفه آل‌ثانی همتای قطری،  شیخ احمد الفهد الصباح رییس شورای المپیک آسیا،  آنتونیو اسپینوز رییس فدراسیون جهانی کاراته و  سیدخالد بن حمد البوسیدی و طاها بن سلیمان الکشری رییس و  دبیرکل کمیته المپیک عمان دیدار و گفت و کرده است.

«سیدرضا صالحی امیری» رییس کمیته ملی المپیک به منظور شرکت در مجمع عمومی و نشست هیات اجرایی شورای المپیک آسیا ۲۳ آذر ماه عازم مسقط پایتخت عمان شد. سیدنصرالله سجادی و پیمان فخری سرپرستان کاروان اعزامی ایران به بازی‌های المپیک توکیو و ساحلی ساینا،   «سیدرضا صالحی امیری»  را در این سفر همراهی می‌کنند.

یکی از موضوعات مطرح طی۲ روز گذشته در مجمع عمومی بازنگری حضور کاراته در المپیک بود که ایران پیشنهاد بازنگری حضور این رشته را در نشست هیات اجرایی شورای المپیک آسیا مطرح کرد و اعضا با آن موافقت کردند.  

همچنین سی و نهمین مجمع شورای المپیک آسیا که امروز و در آخرین روز اجلاس سه روز شورای المپیک آسیا با پیام تصویری توماس باخ رییس کمیته بین‌المللی المپیک در مسقط عمان آغاز شد.

مهمترین برنامه تصمیم نهایی برای تعیین میزبان بازی‌های آسیایی ۲۰۳۰ است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha