صعود لژیونرهای والیبال ایران به یک‌چهارم نهایی کاپ اروپا
جواد کریمی پاسور جوان تیم ملی والیبال ایران و گرین‌یارد بلژیک

تهران- ایرنا- تیم‌های گرین‌یارد مازیک و نیش به جمع هشت تیم برتر کاپ والیبال اروپا صعود کردند.

به گزارش ایرنا، مسابقات مرحله یک‌هشتم نهایی کاپ والیبال اروپا از دیروز (سه‌شنبه) آغاز شد و ۲ تیمی که بازیکنان ایرانی در اختیار دارند، با موفقیت به مرحله بعد صعود کردند.

نیش صربستان که «بردیا سعادت» را در اختیار دارد، با نتیجه سه بر یک مقابل پولونیا انگلیس پیروز شد و به دور بعد صعود کرد. نیش ست اول را با امتیاز ۲۵ بر ۲۲ به حریف واگذار کرد ولی در سه ست بعدی با امتیازات ۲۵ بر ۲۳، ۲۵ بر ۲۰ و ۲۵ بر ۲۱ پیروز شد. این تیم صربستانی فردا در مرحله یک‌چهارم به مصاف مونپولیه فرانسه می‌رود.

پشت خط زن ایرانی نیش، در بازی دیشب تیمش ۱۹ امتیاز با حمله، ۲ امتیاز با سرویس، ۳ امتیاز با دفاع روی تور و در مجموع ۲۴ امتیاز کسب کرد و امتیازآورترین بازیکن میدان شد. سعادت در این بازی ۶۳ درصد موفقیت در حمله را به نام خود ثبت کرد و نقش مهمی در پیروزی تیمش داشت.

بردیا سعادت با درخشش خود تیم نیش را به یک‌چهارم نهایی کاپ اروپا برد.

گرین‌یارد مازیک بلژیک هم با نتیجه سه بر صفر و به سادگی مقابل SK آنکارا پیروز شد. سه ست این بازی با امتیازات ۲۵ بر ۱۸، ۲۵ بر ۲۱ و ۲۵ بر ۲۱ به سود گرین‌یارد رقم خورد. این تیم فردا با لاس پالماس اسپانیا روبرو خواهد شد.

«امیرحسین اسفندیار» و «جواد کریمی» در هر سه ست این مسابقه در ترکیب اصلی تیمشان بازی کردند. اسفندیار ۵ امتیاز با حمله، یک امتیاز با دفاع، ۲ امتیاز با سرویس و در مجموع ۸ امتیاز به دست آورد. این بازیکن ۱۴ بار برای دریافت توپ اقدام کرد و به ۶۴ درصد موفقیت نیز رسید. «جواد کریمی» نیز که در پست پاسور بازی می‌کند یک امتیاز با دفاع، یک امتیاز با سرویس، ۲ امتیاز با حمله و در مجموع ۴ امتیاز گرفت.

امیرحسین اسفندیار در مسابقه دیشب ۸ امتیاز برای گرین‌یارد به دست آورد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha