۲۶ آذر ۱۳۹۹،‏ ۸:۱۵
کد خبرنگار: 1053
کد خبر: 84149852
۰ نفر

برچسب‌ها

بارش برف و باران، قزوین را فرا گرفت

قزوین - ایرنا - کارشناس اداره کل هواشناسی قزوین از آغاز بارش برف و باران در تمامی سطح استان خبر داد و گفت: بارندگی‌ها تا ظهر فردا /پنجشنبه/ ادامه خواهد داشت.

مریم بهروزی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: براساس نقشه‌های پیش‌یابی و تصاویر ماهواره‌ای، سامانه بارشی که از صبح امروز فعالیت خود را در سطح منطقه آغاز کرده تا پنجشنبه آسمان استان را با بارش برف و باران تحت تاثیر خود قرار می‌دهد و بارش‌ها در مناطق کوهستانی، سردسیر و گردنه‌ها به صورت برف است. 

وی با بیان اینکه از عصر پنجشنبه تا ظهر جمعه آسمانی بدون بارش را انتظار داریم، تصریح کرد: از عصر جمعه به تدریج شاهد ورود سامانه بارشی جدیدی به سطح منطقه خواهیم بود که تا شنبه شب بارش باران و برف، که در مناطق کوهستانی و سردسیر بارش‌ها به صورت برف خواهد بود، پیش‌بینی می‌شود.

این کارشناس هواشناسی با بیان اینکه سامانه بارشی شنبه شب استان را ترک می‌کند، یادآور شد: به لحاظ دمایی و تا پایان هفته تغییرات خاصی نخواهیم داشت تا جایی که هنگام بارندگی‌ها و در طول روز شاهد کاهش محسوس دما نیز خواهیم بود اما از اوایل هفته آینده، به خصوص برای روز دوشنبه کاهش دما را در سطح استان انتظار داریم. 

بهروزی خاطرنشان کرد: در شبانه‌روز گذشته آوج با منفی سه و رازمیان در بخش رودبار الموت غربی با ۱۳ درجه سانتیگراد بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین مناطق استان بودند و دمای هوای قزوین نیز طی این مدت یک تا پنج درجه سانتیگراد بالای صفر در نوسان بوده است.

وضعیت جوی استان قزوین را ۹ ایستگاه سینوپتیک خودکار، چهار ایستگاه اقلیم شناسی، ۲۹ ایستگاه باران سنجی مکانیکی و ۲ ایستگاه جاده‌ای خودکار گزارش می‌کنند. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha