۱۶۲هزار دانش‌آموز چهارمحال و بختیاری در شبکه شاد حضور فعال دارند

شهرکرد - ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری با اشاره به استفاده ازظرفیت فضای مجازی و شبکه شاد برای ارائه آموزش به دانش‌آموزان گفت: هم‌اکنون ۱۶۲ هزار و ۸۰۰ دانش‌آموز استان در شبکه شاد حضور فعال دارند.

فرحناز قائدامینی روز چهارشنبه در جمع مدیران استان افزود:در کل استان از مجموع ۲۱۰ هزار دانش‌آموز در مقاطع  مختلف تحصیلی ۱۹۸ هزار دانش‌آموز در۱۷ منطقه آموزشی احراز هویت شده‌اند.

وی به جمعیت ۱۸ هزار نفری نوآموازن پیش‌دبستانی و همچنین دانش‌آموزان بزرگسالان و ایثارگران اشاره کرد و افزود:تعداد کمی از دانش‌آموزان هنوز در این شبکه احراز هویت نشده‌اند که شناسایی این دانش‌آموزان انجام شده است و تعدادی زیادی از آنها به صورت حضور در مناطق روستایی در حال تحصیل هستند.

قائدامینی با اشاره به اینکه رسالت مهم آموزش و پرورش تربیت تمام‌ساحتی دانش‌آموزان است، اظهار داشت:در این فضای شیوع ویروس کرونا که حضور دانش‌آموزان را مدارس فراهم نشده است، بسیاری از آموزش‌ها در مباحث تربیتی، فرهنگی، اخلاقی و آموزشی در شبکه شاد به دانش‌آموزان است.

به گفته وی، پیش از شیوع ویروس کرونا، آموزش و پرورش به نوعی دانش‌آموزان را از فضای مجازی دور نگه داشته بود ولی آنها در شرایط موجود به یکباره در این فضا قرار گرفتند و بزرگترین نرم‌افزار( اپلیکیشن) کشور راه‌اندازی شد.

قائدامینی در ادامه افزود: آموزش و پرورش استان امسال به عنوان دبیرخانه طرح سنجش صلاحیت و توسعه مهارت‌های حرفه‌ای معلمان در مقطع آموزش ابتدایی انتخاب شده است و این طرح در کشور در پنج حوزه با پنج دبیرخانه آموزش ابتدایی، آموزش متوسطه اول و دوم، دبیرخانه پرورشی  و دبیرخانه تربیت بدنی و سلامت در حال اجراست که بزرگترین دبیرخانه این طرح به استان چهارمحال و بختیاری داده شد.

وی اظهار داشت: استان باید در حوزه آموزش ابتدایی ۳۵۰ هزار معلم را آموزش دهد که برای توانمندسازی این گروه از تیم تخصصی استان استفاده شده است.

قائدامینی به واگذاری دبیرخانه محتوای آموزشی پایه سوم ابتدایی در کشور به این استان اشاره کرد و گفت: محتوای آموزشی این دوره با تلاش فعالان در حال تهیه و تکمیل شد است.

مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری، به کسب رتبه برتر آموزش و پرورش استان در ثبت نام دانش‌آموزان پایه اول ابتدایی اشاره کرد و گفت: امسال چهار درصد ثبت‌نام دانش‌آموزان از جامعه هدفی که پیش‌بینی شده بود، افزایش یافت.

وی به توزیع بیش از۴ میلیارد تومان اعتبارات حوزه بهداشت مدارس، پرداخت ۹۰۰ میلیارد تومان تسهیلات با هماهنگی بانک‌ها به فرهنگیان، جذب ۳۵۵ ردیف استخدامی در ماده ۲۸ و ۲۱۱ نفر برای دانشگاه فرهنگیان در قالب بومی گزینی اشاره کرد.

قائدامینی با اشاره به اینکه  با اجرای طرح بومی‌گزینی معلمانی که استخدام می‌شوند در منطقه زندگی خودشان انتخاب می‌شود ،گفت: با اجرای این طرح بحث انتقال معلمان کاسته خواهد شد.

وی به پرداخت بیش از ۱۰۵ میلیارد پاداش پایان خدمت در سال تحصیلی گذشته به فرهنگیان بازنشسته استان اشاره کرد.

به گفته وی، ۴۵ میلیارد تومان نیز برای جمع‌آوری بخاری نفتی بودجه به نوسازی مدارس استان اختصاص داده شد.

به گزارش ایرنا،۲۱۰ هزار دانش‌آموز در ۱۷ منطقه آموزشی با فعالیت ۱۷ هزار فرهنگی مشغول تحصیل هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha