اخبار کوتاه زیست محیطی از میاندوآب‌

مهاباد- ایرنا- دستگیری ۲ صیاد متخلف، پایش زیستگاه‌های آبی منطقه حفاظت شده تالاب "نوروزلو" و تعدادی از صنایع میاندوآب از نظر آلودگی از جمله اخبار زیست محیطی چند روز اخیر میاندوآب است.

رییس اداره حفاظت محیط زیست میاندوآب روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در راستای نظارت بر فعالیت‌های صیادی و رعایت ضوابط آن برابر پروانه‌های صادره، گشت و کنترل‌های مستمری در سطح سواحل رودخانه‌های این شهرستان و مسیرهای واگذار شده انجام می‌شود.

علیرضا بقالی افزود: در این راستا ماموران یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان ۲ نفر صیاد متخلف را که به صورت شبانه اقدام به صید غیرمجاز ماهی می‌کردند شناسایی و دستگیر کردند.

وی بیان کرد: از این متخلفان سه رشته تور صید ماهی به طول حدود ۳۰۰ متر و تعدادی آلات صیادی کشف و جمع‌آوری شد که پرونده متخلفان جهت رسیدگی به مراجع قضایی ارجاع شد.

زیستگاه‌های آبی منطقه حفاظت شده تالاب نوروزلوی میاندوآب پایش شد

رییس اداره حفاظت محیط زیست میاندوآب گفت: در راستای نظارت و کنترل بر احتمال شیوع بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان، ماموران یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان، زیستگاه‌های آبی منطقه حفاظت شده تالاب نوروزلو را رصد و پایش کردند.

بقالی افزود: در این بازدید کانون تجمع پرندگان مهاجر، زمستان‌گذران و آزادپرواز در تالاب نوروزلو، سواحل رودخانه زرینه‌رود و مخزن سد نوروزلو پایش شد.

وی اضافه کرد: در سال جاری، پیرو دستورالعمل‌های ارسال شده با هدف پیشگیری و کنترل بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان، به صورت مستمر زیستگاه‌های آبی این شهرستان پایش شده و تاکنون مورد مشکوکی در این شهرستان مشاهده یا گزارش نشده است.

پایش پساب مراکز صنعتی میاندوآب 

رییس اداره حفاظت محیط زیست میاندوآب گفت‌: پیرو تفویض اختیار در خصوص نمونه‌برداری پساب واحدهای مختلف صنعتی، کارشناسان پایش این اداره از تعدادی از صنایع این شهرستان پایش و از پساب خروجی آنها نمونه‌برداری انجام شد.

بقالی ادامه داد: با توجه به فصل ویژه فعالیت بعضی از صنایع، ۲ واحد در گروه غذایی، یک واحد پرورش ماهی و همچنین الکل‌سازی این شهرستان پایش شدند.

وی گفت: نمونه‌های تهیه شده جهت آنالیز به آزمایشگاه اداره کل حفاظت محیط زیست استان آذربایجان‌غربی ارسال شد.

میاندوآب‌ با بیش از ۲۷۷ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی واقع است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =