مشکل سوخت واحدهای تولیدی شهرستان نهبندان رفع شد

بیرجند - ایرنا - فرماندار نهبندان گفت: برخی واحدهای تولیدی این شهرستان برای تامین سوخت مایع خود مشکل داشتند که با افزایش سهمیه سوخت، مشکل رفع شد.

مجید بیکی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در گذشته برای تامین سوخت برخی واحدهای تولیدی شهرستان نهبندان اختلافی بین دستگاه اجرایی موافقت کننده و متولی درخصوص سهمیه سوخت وجود داشت که از طریق رایزنی با شرکت پخش فرآورده‌های نفتی مشکل رفع شده است.

وی بیان کرد: اکنون درخصوص تامین سوخت زمستانی مردم و واحدهای تولیدی در شهرستان نهبندان مشکلی نداریم و توزیع سوخت مورد نیاز تمامی اهالی روستاها و خانوارهای شهری این شهرستان که هنوز گاز ندارند به موقع انجام می‌شود.

فرماندار نهبندان گفت: به دلیل ترانزیتی بودن نهبندان بیشترین کشفیات سوخت قاچاق را در این شهرستان داریم که باید نظارت‌ها، پایش و بررسی بیشتر شود تا سوخت در مسیر واقعی اختصاص یابد و مصرف شود.

وی بیان کرد: در حال حاضر روند گازرسانی به روستاهای شهرستان نهبندان به همت شرکت ملی گاز با پیشرفت قابل توجهی در حال انجام است و گازرسانی به بیش از ۱۵۰ روستای نهنبدان ادامه دارد.

بیکی افزود: همچنین گازرسانی به واحدهای تولیدی شهرستان، یکی از ظرفیت‌هایی است که طبق مصوبه شورای اقتصاد کشور در سال ۹۶ آغاز شد و کمک شایانی به بخش تولید کرده است.

گاز طبیعی سال ۹۷ به نهبندان آخرین شهرستان خراسان جنوبی رسید و تاکنون در شهرهای نهبندان و شوسف به طور کامل علمک گاز نصب شده است.

همچنین گازرسانی به روستاهای شهرستان و واحدهای تولیدی، صنعتی، دامپروری و مرغداری در حال انجام است.

سوخت مورد نیاز اهالی روستاها و خانوارهای شهری که تاکنون به آنها گازرسانی نشده است در فصل زمستان تامین و توزیع می‌شود.

استان خراسان جنوبی به مرکزیت بیرجند ۱۱ شهرستان دارد و نهبندان در ۲۰۰ کیلومتری جنوب مرکز استان است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha