استان سمنان اولین روز بدون فوتی کرونا در آذرماه را تجربه کرد

سمنان- ایرنا- اولین روز بدون فوتی کرونا طی آذرماه جاری در استان سمنان ثبت شد و بر اساس آخرین آمار ویروس کرونا تاکنون مرگ ۸۲۲ نفر را در استان سمنان رقم زده است.

به گزارش ایرنا، کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت مقابله با کرونا استان سمنان شامگاه سه‌شنبه با ارائه آخرین آمار شیوع این ویروس در استان اعلام کرد: ۲۴ ساعت گذشته ویروس کرونا موجب فوت نشد و براین اساس از ظهر دوشنبه تا ظهر امروز سه‌شنبه تعداد جانباختگان این بیماری در استان سمنان در رقم ۸۲۲ باقی ماند. 
بنابر این گزارش، ۶۲ مورد قطعی ابتلا به ویروس کرونا در استان سمنان از ظهر دوشنبه تا ظهر امروز سه‌شنبه شناسایی شد و مجموع آمار بیماران کووید ۱۹ در این استان از ابتدا تا به امروز به ۱۹ هزار و ۸۹۶ نفر رسید.
طبق اعلام این کمیته ۱۵۱ نفر به دلیل ابتلای قطعی به ویروس کرونا در مراکز درمانی استان سمنان بستری هستند و موارد بهبودی و ترخیص بیماران کووید ۱۹ در این استان به ۶ هزار و ۵۹۴نفر رسید و ۱۳ هزار و ۵۹۲ نفر به صورت سرپایی در کل استان سمنان درمان شدند.  
در این گزارش آمده که در ۲۴ ساعت گذشته، ۲۳ بیمار بهبود یافته و از بیمارستان‌ها ترخیص شدند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان نیز گفت: ۹ بیمار جدید مثبت با تشخیص قطعی ابتلا به کووید۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته در مناطق تحت پوشش این دانشگاه بستری شدند.
نوید دانائی درباره آخرین آمار شیوع بیماری کرونا ویروس بیان داشت: از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا تاکنون ١۴ هزار و ۵۹۸ مورد مثبت بیماری کرونا بر اساس معیارهای تشخیصی آزمایشگاهی PCR در مجموعه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان شناسایی شده اند.
وی ابرازداشت: در ۲۴ ساعت گذشته (از۲۴ الی ۲۵ آذر ماه امسال) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۲بیمار مثبت جدید مبتلا به کووید۱۹ در شهرستان تابعه دانشگاه و در مراکز درمانی بستری شدند و بدین ترتیب مجموع بیماران بستری شده در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا ویروس تاکنون به چهار هزار و ۷۷ نفر رسیده است و ١٠ هزار و ۵۲۱ بیمار نیز به صورت سرپایی شناسایی شدند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان ادامه داد: کل موارد بهبودی و ترخیص بیماران مبتلا به کووید۱۹ به سه هزار و ۴۲۴نفر رسید و از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا تاکنون ۶۰۲ نفر فوت شدند.
شهرستان‌های سمنان، مهدیشهر، سرخه، دامغان،گرمسار و آرادان مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم‌پزشکی خدمات بهداشتی و درمانی استان سمنان هستند.
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با فوت ۲۲۳ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی این بیماری در کشور به ۵۲ هزار و ۶۷۰ نفر رسید.
به گزارش خبرنگار ایرنا، سیما سادات لاری روز سه شنبه با اعلام آخرین آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در ایران افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (۲۵ آذر ۱۳۹۹) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی هفت هزار و ۷۰۴بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد و هزار و ۲۹۹ نفر بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به یک میلیون و ۱۲۳ هزار و ۴۷۴ نفر رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =