۲۵ آذر ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۰۰
کد خبرنگار: 2048
کد خبر: 84148225
۰ نفر

برچسب‌ها

شاخص بورس همچنان بر مدار نزول

تهران- ایرنا - شاخص کل در بازار بورس امروز (سه‌شنبه) ۵۵ هزار ۷۸۲ واحد افت داشت که در نهایت این شاخص به عدد یک میلیون و ۴۲۸ هزار واحد رسید.

به گزارش ایرنا، در معاملات امروز بیش از هفت میلیارد و ۲۱۱ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۷۲ هزار و ۲۷۴ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با ۱۰ هزار و ۷۵۲ واحد کاهش به ۴۴۱ هزار و ۱۳۵ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با هفت هزار و ۳۹ واحد افت به ۲۸۸ هزار و ۸۱۵ واحد رسیدند.

شاخص بازار اول ۴۴ هزار و ۸۲ واحد و شاخص بازار دوم ۱۰۱ هزار و ۲۵۵ واحد کاهش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد پتروشیمی بوعلی سینا (بوعلی) با ۲۰۱ واحد، تامین سرمایه لوتوس پارسیان (لوتوس) با ۱۵۶ واحد، به پرداخت ملت (پرداخت) با ۸۹ واحد، شرکت سرمایه استان اصفهان (وسصفا) با ۵۸ واحد، بیمه دانا (دانا) با ۴۱ واحد، صنایع شیمیایی سینا (شسینا) با ۳۰ واحد و پارس سویچ (بسویچ) با ۲۳ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

برپایه این گزارش امروز نماد صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با چهار هزار و ۸۴۶ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با سه هزار و ۷۸۰ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با سه هزار و ۷۳۹ واحد، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با دو هزار و ۷۲۱ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با یک هزار و ۶۸۸ واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با یک هزار و ۶۶۶ واحد، نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با یک هزار و ۶۲۲ واحد، ایران خودرو (خودرو) با یک هزار و ۴۴۴ واحد و بانک ملت (وبملت) با یک هزار و ۳۰۴ واحد هم تاثیر منفی بر شاخص گذاشتند.

ایران خودرو (خودرو)، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد)، ملی صنایع مس ایران (فملی)، تامین سرمایه امین (امین)، بانک تجارت (وتجارت )، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) و سرمایه گذاری ملی ایران (ونیکی) درگروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه دو میلیارد و ۳۶۸ میلیون برگه سهم به ارزش ۹ هزار و ۵۸۵ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز بیش از ۵۴۷ واحد کاهش داشت و بر روی کانال ۱۸ هزار و ۹۴۶ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار یک میلیارد و ۳۷۴ هزار برگه سهم به ارزش ۳۹ هزار و ۸۲۲ میلیارد ریال داد و ستد شد.

امروز نمادهای سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، بیمه پاسارگاد (بپاس)، بیمه اتکایی ایرانیان (اتکام)، آسیا سیر ارس (حآسا)، فرآروده هایی غذایی و قند چهارمحال (قچار)، مدیریت سرمایه گذاری کوثر بهمن (وکبهمن)، داروسازی آوه سینا (داوه) و شیر پاستوریزه پگاه پگاه فارس (غفارس) با تاثیر مثبت بر شاخص این بازار همراه بودند.

امروز نمادهای پلیمر آریاساسول (آریا)، پتروشیمی مارون (مارون)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، شرکت سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)، سرمایه گذاری مالی سپهر صادرات (وسپهر)، بانک دی (دی)، پتروشیمی تندگویان (شگویا) و هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) تاثیر منفی بر شاخص این بازار را داشتند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =