رییس شواری المپیک آسیا: ایران بخش بزرگی از ورزش قاره کهن است

تهران- ایرنا- رییس شورای المپیک آسیا در دیدار با رییس کمیته ملی المپیک ایران، گفت: ایران بخش بزرگی از ورزش آسیا است و هیچ‌گاه نمی‌توان ورزش ایران را نادیده گرفت.

به گزارش ایرنا، شیخ احمد الفهد الصباح  این اظهارات را در حاشیه مجمع عمومی شورای المپیک آسیا در مسقط عمان به سیدرضا صالحی‌امیری اعلام کرد و افزود: کمک به کمیته ملی المپیک، ورزش و ورزشکار ایرانی کمک به شورای المپیک آسیاست و از ورزش ایران حمایت می کنیم و هر مساله که وجود داشته باشد در شورای المپیک آسیا در خدمت ورزش کشورتان هستیم.

رییس شورای المپیک آسیا گفت: تمامی دغدغه‌های شما از طریق همکاران‌تان به شورای المپیک آسیا اعلام شده است و برخی پیگیری شده یا در حال بررسی است.

شیخ احمد از مسوولان ورزش ایران در مسقط عمان برای شرکت در نشست هیات اجرایی و مجمع عمومی شورای المپیک آسیا تشکر کرد و اظهارداشت: ایران را از خودم می‌دانم و کمیته المپیک ایران همیشه، همکاری خوبی با شورای المپیک آسیا داشته است. بارها به ایران سفر کردم و بازهم خواهم آمد؛ میزبانی ایران برای هیات اجرایی شورای المپیک آسیا به قوت خودش باقی است و به محض کنترل شرایط کرونا زمان آن و میزبانی ایران مشخص خواهد شد.

رییس کمیته ملی المپیک ایران هم در هشتمین دیدار رسمی خود از حمایت های شیخ احمد از ورزش ایران قدردانی کرد و افزود: شیخ احمد فقط برای جامعه ورزش و مدیران ورزش چهره شناخته شده نیست بلکه بواسطه خدمات ارزشمند و حمایت‌ها و کمک‌هایش، تمام مردم علاقه‌مند به ورزش ایران هم وی را می شناسند و ارتباط بسیارخوبی بین کمیته ملی المپیک ایران و شورای المپیک آسیا وجود دارد که این ارتباط خوب را مدیون نگاه ها و سیاست‌گذاری‌های خوب شیخ احمد هستیم.

صالحی امیری گفت:  کشورمان از حمایت‌های ویژه شورای المپیک آسیا و همکاری بخش‌های مختلف این شورا و از خدمات حسین مسلم دبیراجرایی شورای المپیک آسیا تقدیر می‌کند و ما نیز تمام تلاشمان را بکار گرفتیم تا یکی از بهترین همکاری‌ها را با شورای المپیک آسیا داشته باشیم.

وی به حذف کاراته از المپیک پاریس و علاقه‌مندی میلیونی کاراته در ایران اشاره کرد و از شیخ احمد درخواست کرد تا در شورای المپیک آسیا و آنوک به کنفدراسیون کاراته آسیا و فدراسیون جهانی کاراته کمک کند و از کمپینی که در این رابطه در حال راه اندازی است، حمایت کند. اگرچه کارسختی است و به المپیک ۲۰۲۴ نمی رسد اما این مهم برای المپیک‌های بعدی قابل پیگیری خواهد بود.

صالحی امیری از شیخ احمد خواست تا برپایی رویدادها و نشست های سولیداریتی، همبستگی و آموزشی در تمام بخش های مختلف برای مربیان، داوران و ورزشکاران ایرانی را بیشتر کنند تا بتوانیم علم جامعه ورزش را با حضور در این دوره ها افزایش دهیم.

شیخ احمد چهارماه پس از انتخاب صالحی امیری به عنوان رییس کمیته ملی المپیک به تهران سفر کرد.

رییس کمیته ملی المپیک تاکنون با حیدر فرمان  مدیر بخش رویدادها و بازی های آسیایی شورای المپیک آسیا، ذی یزن بن هیثم بن طارق آل سعید وزیر فرهنگ، ورزش و جوانان عمان، محمد جلود دبیرکل فدراسیون جهانی وزنه برداری، عدنان دیر وزیر ورزش و سلمان محمودی راد همتای عراقی خود و ناصر الرزوقی رییس کنفدراسیون کاراته آسیا و امارات، شیخ جوعان بن‌حمد بن‌خلیفه آل‌ثانی همتای قطری شیخ احمد الفهد الصباح رییس شورای المپیک آسیا دیدار و گفت و کرده است.

«سیدرضا صالحی امیری» رییس کمیته ملی المپیک به منظور شرکت در مجمع عمومی و نشست هیات اجرایی شورای المپیک آسیا ۲۳ آذر ماه عازم مسقط پایتخت عمان شد.

 سیدنصرالله سجادی و پیمان فخری سرپرستان کاروان اعزامی ایران به بازی‌های المپیک توکیو و ساحلی ساینا، «سیدرضا صالحی امیری» را در این سفر همراهی می‌کنند.

مجمع عمومی و نشست هیات اجرایی شورای المپیک آسیا از روز گذشته آغاز شد و تا چهارشنبه در مسقط عمان ادامه دارد.

یکی از موضوعات مطرح در مجمع عمومی و نشست هیات اجرایی شورای المپیک آسیا تصمیم نهایی بر سر میزبانی بازی‌های آسیایی ۲۰۳۰ است که هفته گذشته هیات ۱۲ نفره ورزشی قطر به منظور رایزنی بر سر میزبانی بازی‌های آسیایی ۲۰۳۰ آن هم در شرایط پاندومی کرونا به تهران سفر کردند و با مقامات ارشد ورزشی ایران دیدار و گفت و گو کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha