روابط بین تهران و دوحه به بالاترین سطح ارتقا می یابد

تهران- ایرنا- رییس کمیته ملی المپیک قطر در دیدار با همتای ایرانی خود در عمان از امضا نهایی تفاهم‌نامه همکاری‌های ورزشی بین تهران-دوحه و ارتقا روابط بین تهران و دوحه به بالاترین سطح خود خبر داد.

به گزارش ایرنا، شیخ جوعان بن‌حمد بن‌خلیفه آل‌ثانی در حاشیه مجمع عمومی شورای المپیک آسیا در مسقط عمان در دیدار رسمی با سیدرضا صالحی امیری با قدردانی از میزبانی کشورمان از هیات ۱۲ نفره قطری به تهران گفت: تمایل دارم به ایران سفر کنم که در نخستین فرصت  راهی تهران می شوم و شاید در همین سفر تفاهم‌نامه را امضاء نهایی کنیم.

هفته گذشته هیات ۱۲ نفره ورزشی قطر به منظور رایزنی بر سر میزبانی بازی‌های آسیایی ۲۰۳۰ آن هم در شرایط پاندومی کرونا به تهران سفر کردند و با مقامات ارشد ورزشی ایران دیدار و گفت و گو کردند که یکی از موضوعات مطرح در مجمع عمومی و نشست هیات اجرایی شورای المپیک آسیا تصمیم نهایی بر سر میزبانی بازی‌های آسیایی ۲۰۳۰ است.

رییس کمیته ملی المپیک قطر که که جزو خانواده سلطنتی این کشور محسوب می شود به همتای ایرانی خود می گوید: از هیچ تلاش و کوششی برای ارتقا سطح روابط ورزشی بین کمیته ملی المپیک ۲ کشور دریغ نخواهیم کرد.

بن خلیفه آل ثانی ادامه داد: رابطه ایران و قطر همیشه خوب بوده و هست و من هم تمام تلاشم را برای حفظ این رابطه خوب و بهتر شدن آن خواهم کرد؛ چراکه ایران در مقاطع بسیار حساس به کمک قطر آمده و ما هیچ‌گاه این خدمات را فراموش نمی کنیم و به واسطه همین خدمات دوستی و همسایگی خوب و دیرینه سعی می کنیم روابط را به بالاترین سطح ممکن برسانیم.

رییس کمیته ملی المپیک ایران هم خطاب به همتای قطری خود به همکاری، دوستی و ارتباطات بسیار خوب دو کشور طی چندسال گذشته گریزی زد و گفت: روابط سیاسی و اقتصادی ایران و قطر در طول زمان همیشه خوب بوده و  بهتر هم خواهد شد؛ همچنین در بحث ورزشی هم با توجه به ظرفیت های بسیار بالای قطر بخصوص در زیرساخت ها امیدواریم که روز به روز بتوانیم این روابط را توسعه و گسترش دهیم.

صالحی امیری با اشاره به تفاهم‌نامه پیشنهادی ورزش ایران و قطر اظهارکرد: مفاد آن پیش از این در تهران مطرح و برای بررسی بیشتر به قطرارسال شد و امیدوارم هر چه زودتر تفاهم‌نامه آماده و به امضا برسد تا بتوانیم همکاری را آغاز کنیم.

وی افزود: با اجرایی شدن این تفاهم نامه و استفاده از زیر ساخت های قطر و ایران، تبادل مربی، برپایی اردوهای مشترک و برگزاری دوره های آموزشی مشترک می توان زمینه گسترش سطح ورزش ۲ کشور را فراهم کرد. طی این تعهد در رشته‌هایی که قطری‌ها قوی‌تر هستند به ما کمک کنند و در رشته‌هایی مثل کشتی، تکواندو، وزنه برداری و کاراته و والیبال ما به آنها کمک کنیم.

رییس ان.او.سی ایران درباره حذف کاراته از المپیک ۲۰۲۴ از قطر خواست  به کمپینی که با همراهی ایران و کنفدراسیون کاراته آسیا تشکیل شده است کمک کند تا بتوانیم با وجود سختی‌های بسیار این رشته را دوباره به المپیک باز گردانیم. گرچه کار سختی است و پیگیری بسیار می خواهد اما برای المپیک های بعدی باید تلاشمان را انجام دهیم.

سید نصرالله سجادی سرپرست کاروان اعزامی ایران به المپیک ۲۰۲۰ توکیو، پیمان فخری سرپرست کاروان اعزامی ایران به بازی های آسیایی ساحلی سانیای چین و فرید فتاحیان مدیر روابط بین الملل کمیته ملی المپیک گزارش هایی را درباره کاروان‌های اعزامی برای بازی‌های پیش رو  به رییس کمیته ملی المپیک قطر ارایه کردند و رییس کمیته ملی المپیک قطر هم وضعیت کاروان این کشور را تشریح کرد.

رییس کمیته ملی المپیک تاکنون با مدیر بخش رویدادها و بازی های آسیایی شورای المپیک آسیا،  وزیر فرهنگ، ورزش و جوانان عمان، دبیرکل فدراسیون جهانی وزنه برداری، وزیر ورزش و همتای عراقی خود و رییس کنفدراسیون کاراته آسیا و امارات و همتای قطری دیدار و گفت و کرد.

«سیدرضا صالحی امیری» رییس کمیته ملی المپیک به منظور شرکت در مجمع عمومی و نشست هیات اجرایی شورای المپیک آسیا ۲۳ آذر ماه عازم مسقط پایتخت عمان شد.

 سیدنصرالله سجادی و پیمان فخری سرپرستان کاروان اعزامی ایران به بازی‌های المپیک توکیو و ساحلی ساینا، «سیدرضا صالحی امیری» را در این سفر همراهی می‌کنند.

مجمع عمومی و نشست هیات اجرایی شورای المپیک آسیا از روز گذشته آغاز شد و تا چهارشنبه در مسقط عمان ادامه دارد.

یکی از موضوعات مطرح در مجمع عمومی و نشست هیات اجرایی شورای المپیک آسیا تصمیم نهایی بر سر میزبانی بازی‌های آسیایی ۲۰۳۰ است که هفته گذشته هیات ۱۲ نفره ورزشی قطر به منظور رایزنی بر سر میزبانی بازی‌های آسیایی ۲۰۳۰ آن هم در شرایط پاندومی کرونا به تهران سفر کردند و با مقامات ارشد ورزشی ایران دیدار و گفت و گو کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha