صالحی امیری: کاراته را به المپیک بازگردانید

تهران- ایرنا- رییس کمیته ملی المپیک در دیدار با رییس کنفدراسیون کاراته آسیا و امارات از نبود کاراته در المپیک ۲۰۲۴ پارییس ابراز نگرانی کرد و گفت: کنفدراسیون کاراته آسیا با همکاری فدراسیون های سایر قاره این رشته را به المپیک بازگرداند.

به گزارش ایرنا سیدرضا صالحی امیری در ششمین دیدار رسمی خود در حاشیه دومین روز از برگزاری مجمع عمومی و نشست هیات اجرایی شورای المپیک آسیا در مسقط با ناصر الرزوقی رییس کنفدراسیون کاراته آسیا و  امارات گفت و گو کرد.

صالحی امیری با تشکر از همکاری کنفدراسیون کاراته آسیا با ایران گفت: فدراسیون کاراته ایران از همکاری شما با آنها به ما گزارش های خوبی ارایه می‌دهند. البته خیلی نگراینم و انتظار داریم در خصوص تداوم حضور کاراته در بازی‌های المپیک ۲۰۲۴  کنفدراسیون کاراته آسیا با کمک فدراسیون سایر قاره‌ها و کشورهای مطرح جهان پیگیری های لازم  را در این باره داشته باشند تا بتوانیم  این رشته را  دوباره به بازی‌های المپیک بازگردانیم.
رییس کمیته ملی المپیک ایران پیشنهاد راه اندازی کمپینی را داد تا کنفدراسیون بصورت راهبردی برای دستیابی به این هدف  کار را پیش ببرد تا خواسته بحق جامعه کاراته برای حضور  در بازی‌های المپیک باشیم.

رییس کنفدراسیون کاراته آسیا هم در این دیدار خطاب به هیات ورزشی ایران گفت:  کاراته ایران جزو برترین فدراسیون‌ها و ورزشکاران آن جزو  جنگ‌جوترین، شجاع‌ترین و با اخلاق ترین کاراته کاران جهان هستند که افتخارات بسیاری  برای کشورشان و کنفدراسیون آسیا کسب کردند.

ناصر الرزوقی افزود: ما در امارات هم مدیون کاراته ایران هستیم از ابتدای تاسیس کاراته در کشورمان از اول تاکنون بهترین مربیان ما ایرانی بودند و این ایرانی‌ها بودند که کاراته را در امارات جا انداختند. حرف شما در خصوص حضور کاراته در المپیک و انتظار شما بجا و منطقی است. شاید باید فعالیت ما و فدراسیون جهانی در این زمینه بیشتر از اینها باشد.  
در ادامه سرپرستان کاروان های اعزامی ایران به توکیو و چین نیز گزارشی از روند آماده سازی تیم‌های ملی و ورزشکاران اعزامی ارایه کردند و خواهان حمایت بیشتر کنفدراسیون کاراته آسیا از فدراسیون کاراته کشورمان شدند.

رییس کمیته ملی المپیک تاکنون با مدیر بخش رویدادها و بازی های آسیایی شورای المپیک آسیا، وزیر فرهنگ، ورزش و جوانان عمان، دبیرکل فدراسیون جهانی وزنه برداری، وزیر ورزش و همتای عراقی خود و رییس کنفدراسیون کاراته آسیا و امارات دیدار و گفت و کرد.

«سیدرضا صالحی امیری» رییس کمیته ملی المپیک به منظور شرکت در مجمع عمومی و نشست هیات اجرایی شورای المپیک آسیا ۲۳ آذر ماه عازم مسقط پایتخت عمان شد.

 سیدنصرالله سجادی و پیمان فخری سرپرستان کاروان اعزامی ایران به بازی‌های المپیک توکیو و ساحلی ساینا، «سیدرضا صالحی امیری» را در این سفر همراهی می‌کنند.

مجمع عمومی و نشست هیات اجرایی شورای المپیک آسیا از روز گذشته آغاز شد و تا چهارشنبه در مسقط عمان ادامه دارد.

یکی از موضوعات مطرح در مجمع عمومی و نشست هیات اجرایی شورای المپیک آسیا تصمیم نهایی بر سر میزبانی بازی‌های آسیایی ۲۰۳۰ است که هفته گذشته هیات ۱۲ نفره ورزشی قطر به منظور رایزنی بر سر میزبانی بازی‌های آسیایی ۲۰۳۰ آن هم در شرایط پاندومی کرونا به تهران سفر کردند و با مقامات ارشد ورزشی ایران دیدار و گفت و گو کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha