۶۲ درصد تعهد اشتغال تربت‌حیدریه محقق شد

تربت‌حیدریه- ایرنا- معاون برنامه ریزی، اداری و مالی فرمانداری تربت‌حیدریه گفت: بر اساس آنچه در سامانه ملی رصد به ثبت رسیده از مجموع ۲ هزار و ۹۴۱ نفر تعهد اشتغال دستگاههای اجرایی این خطه تاکنون هزار و ۸۳۵ نفر، معادل ۶۲.۴ درصدمحقق شده است.

محمدرضا یوسفی روز سه‌شنبه در نشست کارگروه اشتغال تربت‌حیدریه افزود: در تسهیلات کرونا، ۲ هزار و ۲۱۱ نفر با مبلغ ۲۴۶ میلیارد و ۵۵۰ میلیون ریال به بانک‌ها معرفی شدند که از این تعداد هزار و ۳۷۰ نفر موفق به دریافت ۱۴۸ میلیارد و ۷۱۰ میلیون ریال تسهیلات شدند.
وی ادامه داد: همچنین در حوزه تسهیلات مشاغل خانگی مبلغ پرونده‌های معرفی شده به بانک‌ها، ۱۲ میلیارد و ۹۲۹ میلیون ریال بود که تاکنون از این مبلغ، هشت میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات مربوطه پرداخت شده‌ است.
معاون برنامه ریزی، اداری و مالی فرمانداری تربت‌حیدریه گفت: در بخش اشتغال پایدار روستایی ۳۱۱ پرونده به مبلغ ۴۶۷ میلیارد و ۳۰۸ میلیون ریال به بانکها معرفی شد که تاکنون از این تعداد به ۲۹۲ فقره  به میزان ۳۲۸ میلیارد و ۵۸۰ میلیون ریال پرداخت شده ‌است. 
همچنین رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی تربت‌حیدریه ضمن بیان اقدامات انجام شده در حوزه اشتغال گفت: طرح‌های کارورزی و مشوق بیمه‌ای برای استفاده متقاضیان ارایه شده‌ است. 
علی‌اکبر اسماعیل‌پناه در خصوص عملکرد بانک‌ها نیز افزود: با وجودی که بسیاری از بانکها در اجرای تعهدات شهرستان تربت حیدریه همکاری خوبی داشته‌اند اما متاسفانه هنوز شهرستان در بخش ثبت اشتغال در سامانه رصد، صدور مجوز مشاغل خانگی، کارورزی و پرداخت تسهیلات کرونا در وضعیت رضایت بخشی نیست.
وی ادامه داد: این بدان معناست که ضرورت دارد تمامی مدیران دستگاه‌های اجرایی و بانکهای عامل نهایت سعی و تلاش خود را برای تحقق تعهدات تعریف شده برای شهرستان معمول دارند تا شهرستان به جایگاه واقعی خود برسد.

شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت‌حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب‌غربی مشهد واقع است. 
 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha