مسکو: تعطیلی کنسولگری های آمریکا در روسیه بی تاثیر است

مسکو_ ایرما - «دمیتری پسکوف»، سخنگوی مطبوعاتی رئیس جمهوری روسیه با اشاره به تصمیم دولت آمریکا برای تعطیلی دو کنسولگری باقیمانده در این کشور گفت: این اقدام واشنگتن بیش از این روابط دو کشور را تخریب نمی کند، چون کنسولگری های آمریکا در روسیه از مدت ها قبل فعالیتی نداشتند.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، پسکوف به خبرنگاران گفت که کنسولگری های آمریکا در روسیه  از مدتها قبل فعالیت کنسولی انجام نمی دادند.

وی افزود: بنابراین بسته شدن احتمالی دو کنسولگری آمریکا در روسیه نمی تواند بیش از این روابط دو کشور را تخریب کند.

پسکوف گفت: «وظیفه اصلی کنسولگری ها ارائه خدمات کنسولی و روادید است. این خدمات کنسولی و روادید مدتهاست که در  کنسولگری های آمریکا در خاک کشور ما ارائه نمی شود، به همین خاطر تأثیر آنچنانی ندارد.

پسکوف اظهار داشـت: اگر بخواهیم در کل درباره روابط روسیه و امریکا بگوییم، این کار قطعا روابط را بیش از این تخریب نمی کند».

 پیشتر روزنامه «کامرسانت» با استناد به منابع دیپلماتیک اطلاع داد که گزینه بسته شدن کامل کنسولگری های آمریکا در یکاترینبورگ و ولادی واستوک در دست بررسی است.

 فعالیت سرکنسولگری آمریکا در ولادی واستوک که ۱۱ منطقه حوزه فدرال شرق دور و استان ایرکوتسک روسیه در حوزه مسئولیت آن است، از ماه مارس موقتا بخاطر شیوع کووید ۱۹ متوقف شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان