۶ پژوهشگر دانشگاه سمنان جزو یک درصد پژوهشگر پر استناد دنیا قرار گرفتند

سمنان- ایرنا- معاون پژوهش و فناری دانشگاه سمنان گفت: ۶ پژوهشگر این دانشگاه، طبق پردازش‌های پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، در بین یک درصد پژوهشگران پر استناد دنیا قرار گرفتند.

به گزارش ایرنا، سیف الله سعدالدین روز سه شنبه به رسانه ها افزود: پنج عضو هیات علمی دانشگاه سمنان شامل نیما امجدی با سه هزار و ۲۲۸ استناد، سیف الله سعدالدین با یکهزار و ۷۳۶ استناد، فرامرز هرمزی با یکهزار و ۷۰۵ استناد، سامان رشیدی با یکهزار و ۱۵۹ استناد، و مجید اسحاقی با یکهزار و ۴۹ جزو این افراد هستند.

وی اضافه کرد: هادی اسکندر دانشجوی دانش آموخته رشته علوم کامپیوتر از دانشگاه سمنان نیز با یکهزار و ۱۲ استناد در زمره یک درصد پژوهشگران پراستناد از این دانشگاه بودند.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان با بیان اینکه تعداد پژوهشگران یک درصد برتر این دانشگاه در مقایسه با سال گذشته 2 نفر افزایش یافت گفت : سعدالدین و امجدی بیش از چهارسال متوالی ،  هرمزی برای دومین سال متوالی و رشیدی برای نخستین بار است که توانسته اند نام خود را در این فهرست ثبت کنند.
به گفته سعدالدین ، اسحاقی نیز که به غیر از سال گذشته ، سالهای قبل تر از آن نیز در این فهرست جای داشت ، امسال هم موفق شد در جمع پژوهشگران پر استناد یک درصد برتر بین المللی قرار گیرد .

وی یادآور شد: سال ۹۹ پنج نفر از استادان  دانشگاه سمنان محقق پسادکتری پذیرش شدند و هم اکنون این دانشگاه دارای شش محقق پسادکتری است.

سعدالدین بیان کرد: بر اساس پردازش هایی که پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ISC بر روی داده های مستخرج از دو پایگاه ESI  و WOS  با روش‌شناسی پیشرفته شناسایی و استخراج کرده است، آخرین فهرست موسسات یک درصد برتر کشور که بیشترین تعداد استنادها را در  ۱۰ سال گذشته در سطح جهانی دریافت کرده اند، منتشر کرد.

وی تاکید کرد: در آخرین به روز رسانی انجام شده در آذر ۹۹ نام  ۷۴ دانشگاه و موسسه تحقیقاتی از ایران در میان یک درصد دانشگاه های برتر جهان که دارای بیشترین میزان تاثیرگذاری بوده اند  به چشم می خورد.

معاون پژوهش و فناری دانشگاه سمنان افزود : دانشگاه سمنان موفق شد در بین ۳۰ دانشگاه جامع کشور که در این رتبه بندی حضور دارند جای گیرد .

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha