سلطانی‌فر: مهمترین چالش ورزش همگانی احساس نیاز مردم به تحرک بدنی است

تهران- ایرنا- وزیر ورزش و جوانان مهمترین چالش توسعه ورزش همگانی را ایجاد باور و احساس نیاز مردم به فعالیت‌های ورزشی و تحرک بدنی دانست و گفت: اما اگر کسی بخواهد ورزش را پیگیری کند با کمبود فضای ورزشی روبرو نیست.

به گزارش ایرنا مسعود سلطانی فر این اظهارات را  در سومین نشست شورای ورزش همگانی کشور بیان کرد و افزود: تدوین برنامه ترویج فرهنگ ورزش همگانی در شورای فرهنگ عمومی کشور اقدامی مثبت است و امیدوارم با تعامل نهادهای مختلف جمع بیشتری از مردم کشورمان را با تبلیغات، آگاه سازی، آموزش، بسیج امکانات و بهره گیری از تمامی ظرفیت های کشور، به ورزش سوق دهیم.

وی به آماری از توسعه زیر ساخت‌های ورزشی اشاره کرد و گفت: اکنون بیش از ۶۱ هزار مکان ورزشی در کشور فعال است که ۱۵ هزار مکان توسط وزارت ورزش و جوانان، ۲۱ هزار توسط سایر دستگاه ها و ٢٦ هزار باشگاه ورزشی خصوصی در سطح کشور فعالیت می کند.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: استفاده از این مکان‌ها می تواند سلامت جامعه را به وضعیت مطلوب‌تری برساند.  امروز در اکثر شهرهای کشور دارای اماکن ورزشی مناسب هستیم که توسط وزارت‌خانه های ورزش و جوانان، آموزش و پرورش، علوم و واحدهای زیر مجموعه صنعت، معدن و تجارت، بسیج و نیروهای مسلح و بویژه شهرداری های کشور طی ۳۰سال گذشته احداث شده است.


سلطانی فر در ادامه تاکید کرد: اگر کسی بخواهد ورزش را پیگیری کند با کمبود فضای ورزشی مواجه نیست و در اکثر نقاط کشور حتی در بسیاری از روستاها دارای اماکن ورزشی سرپوشیده و روباز هستیم.

سومین نشست شورای ورزش همگانی با حضور وزرای ورزش و جوانان و فرهنگ و ارشاد در وزارت ورزش و جوانان برگزار و از سند ترویج فرهنگ ورزش رونمایی شد.
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha