دیدار محمود عباس با امیر قطر؛ احیای مذاکرات سازش محور گفت و گو

تهران - ایرنا - خبرگزاری رسمی قطر از دیدار و گفت و گوی شیخ "تمیم بن حمد آل ثانی" امیر این کشور با "محمود عباس" رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در دوحه با محوریت "آخرین تحولات مربوط به مسئله فلسطین و روند صلح در خاورمیانه" خبر داد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رسمی قطر (قنا) محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین امروز دوشنبه در دوحه پایتخت قطر با تمیم بن حمد آل ثانی امیر این کشور دیدار و گفت و گو کرد.

بر اساس این گزارش، دو طرف  در خصوص آخرین تحولات فلسطین و تقویت روابط میان دوحه و تشکیلات خودگردان فلسطین بحث و تبادل نظر کردند.

امیر قطر دراین دیدار تاکید کرد که دوحه همچنان از حقوق ملت فلسطین براساس تصمیمات بین المللی با رویکرد طرح صلح عربی حمایت می‌کند و بر لزوم تشکیل کشور مستقل فلسطین به پایتختی قدس نظر دارد.

 رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین هم از امیر قطر به دلیل "حمایت دائمی دوحه از مردم برادر فلسطین" تشکر و قدردانی کرد.

دو طرف در این دیدار "راه های تحکیم روابط دوجانبه بین دو کشور در زمینه های مختلف و تعدادی از موضوعات منطقه ای و بین المللی مورد علاقه مشترک" را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

"منیر غنام" سفیر تشکیلات خودگردان فلسطین در قطر نیز در این دیدار حضور داشت.

در اواخر ماه میلادی گذشته نیز، عباس دو سفر به اردن و مصر انجام داد و طی آن با عبدالله دوم پادشاه اردن و "عبدالفتاح السیسی" رئیس جمهوری مصر دیدار و با آنها درباره تحولات مسئله فلسطین و صلح در خاورمیانه گفت و گو کرد.

سفرهای رئییس تشکیلات خودگردان فلسطین به سه کشور عربی همزمان با تلاش های وی برای برگزاری کنفرانس بین المللی صلح در آغاز سال 2021 است که با دعوت از "آنتونیو گوترش" دبیرکل سازمان ملل همراه شده است.

مقام های فلسطینی ابراز امیدواری کرده اند که روی کارآمدن "جو بایدن" در آمریکا بتواند روند مذاکرات سازش بین فلسطینیان و رژیم صهیونیستی بر اساس طرح تشکیل دو کشور را احیا کند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =