معاون استاندار تهران: شهرفرودگاهی امام‌خمینی می‌تواند مولد اقتصادی شود

تهران- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران گفت: شهر فرودگاهی حضرت امام (ره) با وجود ظرفیت‌هایی که در حوزه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی دارد می‌تواند به عنوان پیشران اقتصادی کشور ایفای نقش کند.

به گزارش ایرنا، حشمت اله عسگری روز دوشنبه در جلسه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی اعلام کرد: اهداف طراحی شده برای شهر فرودگاهی امام (ره) باید منطبق بر توسعه اقتصادی کشور و افزایش تولید و توسعه صادرات شود.

وی یادآورشد: این موضوع مستلزم نگاه ویژه به توسعه و تکمیل زیرساخت‌ها و ایجاد پایانه صادراتی است.

عسگری اظهارداشت: شکوفایی و افزایش ظرفیت‌های اقتصادی کشور در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی از دیگر کارکردهای شهر فرودگاهی است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران خاطرنشان کرد: صرف نگاه واردات کالاهای مصرفی نه فقط کمکی به اقتصاد کشور نخواهد نکرد بلکه آسیب زا نیز خواهد بود.

وی ادامه داد: با توجه به اهمیت و اولویت موضوع تجمیع گمرکات استان، انجام هماهنگی‌ها و موافقت‌های مورد نیاز در سطح عالی‌ترین مقامات اجرایی و تدوین برنامه تفصیلی اجرای آن با استفاده از مشاور توانمند مشتمل بر همه نیازهای لجستیک و زیرساختی و ساختاری سازمان گمرک و اقدامات و الزامات مربوط به سایر سازمانها و نهادهای ذیربط با تصویب در شورای راهبردی استان ضروری است.

عسگری رعایت مسایل زیست محیطی در همه فعالیت‌های تولیدی و صنعتی را از ملزومات حوزه تولید برشمرد و اضافه کرد: رعایت استانداردهای زیست محیطی در شهر فرودگاهی امام اولویت دارد و باید مجموعه دست‌اندرکاران شهر فرودگاهی با همکاری محیط زیست اقدامات لازم را بعمل آورند.

این مقام مسئول تشکیل ستاد راهبردی در استان را برای پیگیری و پیشبرد بهتر امور شهر فرودگاهی امام ضروری دانست و از همه دستگاه‌های متولی خواست با هم افزایی در راستای تحقق این امر مهم همکاری لازم را داشته باشند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =