معاون استاندار تهران: شهرفرودگاهی امام‌خمینی می‌تواند مولد اقتصادی شود

تهران- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران گفت: شهر فرودگاهی حضرت امام (ره) با وجود ظرفیت‌هایی که در حوزه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی دارد می‌تواند به عنوان پیشران اقتصادی کشور ایفای نقش کند.

به گزارش ایرنا، حشمت اله عسگری روز دوشنبه در جلسه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی اعلام کرد: اهداف طراحی شده برای شهر فرودگاهی امام (ره) باید منطبق بر توسعه اقتصادی کشور و افزایش تولید و توسعه صادرات شود.

وی یادآورشد: این موضوع مستلزم نگاه ویژه به توسعه و تکمیل زیرساخت‌ها و ایجاد پایانه صادراتی است.

عسگری اظهارداشت: شکوفایی و افزایش ظرفیت‌های اقتصادی کشور در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی از دیگر کارکردهای شهر فرودگاهی است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران خاطرنشان کرد: صرف نگاه واردات کالاهای مصرفی نه فقط کمکی به اقتصاد کشور نخواهد نکرد بلکه آسیب زا نیز خواهد بود.

وی ادامه داد: با توجه به اهمیت و اولویت موضوع تجمیع گمرکات استان، انجام هماهنگی‌ها و موافقت‌های مورد نیاز در سطح عالی‌ترین مقامات اجرایی و تدوین برنامه تفصیلی اجرای آن با استفاده از مشاور توانمند مشتمل بر همه نیازهای لجستیک و زیرساختی و ساختاری سازمان گمرک و اقدامات و الزامات مربوط به سایر سازمانها و نهادهای ذیربط با تصویب در شورای راهبردی استان ضروری است.

عسگری رعایت مسایل زیست محیطی در همه فعالیت‌های تولیدی و صنعتی را از ملزومات حوزه تولید برشمرد و اضافه کرد: رعایت استانداردهای زیست محیطی در شهر فرودگاهی امام اولویت دارد و باید مجموعه دست‌اندرکاران شهر فرودگاهی با همکاری محیط زیست اقدامات لازم را بعمل آورند.

این مقام مسئول تشکیل ستاد راهبردی در استان را برای پیگیری و پیشبرد بهتر امور شهر فرودگاهی امام ضروری دانست و از همه دستگاه‌های متولی خواست با هم افزایی در راستای تحقق این امر مهم همکاری لازم را داشته باشند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها