رییس پلیس آگاهی کردستان: رسانه‌ها  یاور ما در تامین امنیت پایدار باشند

سنندج - ایرنا - رییس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی کردستان گفت: رسانه‌ها می‌توانند با کمک به دستگاه‌های مختلف از جمله پلیس، یاور نیروی انتظامی در تامین امنیت پایدار جامعه باشند.

به گزارش ایرنا، سرهنگ عبدالله فاتحی روز دوشنبه با حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز کردستان اظهار داشت: بر این باور هستیم اگر مجموعه رسانه‌ها به مدد دیگر دستگاه‌ها بویژه انتظامی بیایند، می‌توانیم هر چه زودتر به امنیت پایدار برسیم.

وی اضافه کرد: رسانه‌ها با قلم فرسایی شیوا و فصاحت سخن می‌توانند آگاهی بخش و امید بخش مردم باشند و در شرایط فعلی شیوع ویروس کرونا که برخی تبعات اجتماعی را در جامعه داشته فعالیت آنها برای موفقیت اهداف ناجا، ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

رییس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی کردستان با اشاره به فعالیت‌های موثر ایرنا به عنوان رسانه رسمی نظام اسلامی افزود: این رسانه در راستای تحقق اهداف متعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده و همواره همراه و همسو با پلیس برای آگاهی بخشی و اطلاع رسانی عملکرد ناجا به مردم است.

سرهنگ فاتحی یادآور شد: افزایش تعامل پلیس و رسانه ها، موجب ارتقای اعتماد عمومی، حس امنیت و افزایش همدلی در حل مشکلات می‌شود بر همین اساس تلاش می‌کنیم ارتباط ۲ سویه بین پلیس و حوزه رسانه در این استان بخوبی تقویت شود.

وی با بیان اینکه انتقال احساس امنیت به جامعه با تکیه بر تعامل با رسانه امکانپذیر است، ادامه داد: مجموعه پلیس تلاش می‌کند از ظرفیت رسانه‌ها در جهت افزایش دانش اجتماعی،  مهارت افزایی و ارتقای احساس امنیت اقشار مختلف جامعه در زمینه پیشگیری از جرائم و ناهنجاری ها استفاده کند.

سرهنگ فاتحی با اشاره به اینکه فرهنگ اصیل مردم کردستان باعث شده که این جامعه از جرم و جنایت دور باشد، گفت: کمتر از یک درصد جرایم کشور در این استان روی می‌دهد که این مساله نشات گرفته از فرهنگ خوب مردم است.

رییس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی کردستان افزود: همکاری و همراهی مردم با پلیس نشانه اعتماد جامعه به فرزندان خود در نیروی انتظامی است و این همکاری همواره موجب شده بسیاری از جرایم در کوتاهترین زمان ممکن کشف شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha