غبار و آلایندگی به همراه جوی پایدار برای سمنان پیش‌بینی می‌شود

سمنان- ایرنا- مدیرکل هواشناسی استان سمنان گفت: امروز و فردا جوی پایدار همراه با افزایش غلظت غبار و آلاینده‌ها به ویژه در نواحی صنعتی و غربی استان سمنان پیش‌بینی می‌شود.

ایرج مصطفوی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا، ابراز داشت: دمای هوای استان بر اساس تحلیل آخرین تصاویر ماهواره‌ای و نقشه‌های پیش‌یابی از فردا تا چهارشنبه به تدریج روبه افزایش است

وی بیان کرد: مه‌آلودگی در برخی ساعت‌ها در ارتفاعات و نواحی کوهستانی استان سمنان برای امروز و فردا دور از انتظار نیست.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان خاطرنشان کرد: امروز بیشینه دمای شهر سمنان هفت درجه‌سانتی‌گراد و کمینه دمای هوای این شهر صفر درجه سانتی‌گراد است.

وی ادامه داد: بر اساس تحلیل آخرین تصاویر ماهواره‌ای و نقشه‌های پیش‌یابی، امروز و فردا برای شهرستان‌های سمنان، دامغان، شاهرود میامی، مهدیشهر و گرمسارهوای ابری و نیمه ابری در بعضی ساعت همراه با وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

وی بیان کرد: برای نقاط مختلف استان سمنان در ۲۴ ساعت آینده تغییرات محسوس دما پیش‌بینی نمی‌شود و خنک‌ترین منطقه استان در این مدت رضوان در شهرستان میامی با دمای ۹ درجه سانتی‌گراد زیر صفر و شهمیرزاد  و شاهرود با دمای چهار  درجه سانتی‌گراد زیرصفر پیش‌بینی شده است.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان گفت: گرمسار با دمای هشت درجه سانتی‌گراد گرمترین نقطه استان گزارش شده است.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان تاکید کرد : از روز چهارشنبه سامانه بارشی به تدریج از غرب استان وارد می‌شود و موجب بارش‌های پراکنده در استان خواهد شد.

سامانه هواگوی ۱۳۴ آماده ارائه اطلاعات هواشناسی و پیش بینی‌های جوی سمنان در تمام اوقات شبانه روز است، اداره کل هواشناسی استان دارای ۹ ایستگاه سینوپتیک، ۱۵ ایستگاه اقلیم شناسی و ۵۰ ایستگاه باران‌سنجی در نقاط مختلف است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =