طرح راه مهندسی زمینه‌ساز تربیت نیروی متخصص در دانشگاه است

زاهدان- ایرنا- جانشین سازمان بسیج دانشجویی کشور گفت: طرح راه مهندسی زمینه‌ساز تربیت نیروی متخصص و متعهد در محیط دانشگاه است و مدیران دانشگاهی از چنین طرح‌های تحولی حمایت کنند.

به گزارش ایرنا حمید بالایی روز دوشنبه در آیین افتتاحیه طرح راه مهندسی سیستان و بلوچستان اظهارداشت: رهبر معظم انقلاب انتظارات مشخصی از بسیج دانشجویی دارند که می‌توان آن‌ها را در ۲ کلان حوزه دسته‌بندی کرد.
وی افزود: نخستین انتظار، ایجاد بستر رشد برای شکل‌گیری نیروهای تراز انقلاب اسلامی هم در تعهد و هم در تخصص بود یعنی بسیج دانشجویی زمینه‌هایی را برای رشد و تعالی فراهم کند که در نتیجه آن دانشجویان به نیروهای ارزشی و توانمند تبدیل شوند.
جانشین سازمان بسیج دانشجویی کشور در تشریح انتظار دوم رهبر انقلاب از بسیج دانشجویی بیان کرد: انتظار کلان دوم ایشان از بسیج دانشجویی این است که در حوزه‌های مختلف تخصصی نقش‌آفرین بوده و از دانش تخصصی برای حل مسائل انقلاب اسلامی به بهترین نحو استفاده کند.
وی با بیان اینکه رویکرد مساله محوری از ابتدای سال ۹۸ در بسیج دانشجویی آغاز و هم‌اینک به یک گفتمان تبدیل شده تصریح کرد: در این شرایط تحولی برنامه‌های جدید و نوآورانه‌ای طراحی شد و با همت مدیران استانی و دانشجویان بسیجی در حال پیگیری است.

بالایی افزود: یکی از مهمترین این اقدامات برنامه برای ایجاد یک سیر رشد تخصصی در دانشجویان  به ویژه دانشجویان مقطع کارشناسی بود به این معنا که آن‌ها در ورود به دانشگاه با یک شناخت درست و آگاهانه همراه با دیدن تجربیات موفق و الگوهای هر حوزه تخصصی به صورت کاربردی بتوانند به بهترین نحو تصمیم‌گیری کنند تا این آینده تحصیلی زمینه نقش‌آفرینی موثر در مسائل انقلاب را فراهم کند.
وی خاطرنشان کرد: برنامه‌های راه مهندسی برای دانشجویان رشته‌های فنی مهندسی، راه سلامت برای دانشجویان رشته‌های علوم پزشکی، راه انسانی برای دانشجویان رشته‌های علوم انسانی و راه علوم پایه برای دانشجویان رشته‌های علوم پایه به عنوان برنامه‌های اصلی ملی در کنار تربیت عمومی زمینه تربیت تخصصی دانشجویان را فراهم خواهد کرد.
جانشین سازمان بسیج دانشجویی کشور با تاکید بر نقش‌آفرینی تخصصی هرچه بیشتر مجموعه بسیج دانشجویی و دانشجویان بسیجی به عنوان یکی از بازوهای جدی و فعال در نهاد علم بیان کرد: چنین برنامه‌هایی ظرفیت تربیت نیروی متخصص با رویکرد کابردی در محیط دانشگاه فراهم می‌کند.
وی ضمن تشکر از اقدامات صورت گرفته در اجرای طرح راه مهندسی سیستان و بلوچستان گفت: مدیران دانشگاهی همان‌گونه که پیش از این پشتیبان بسیج دانشجویی بوده‌اند از چنین اقدامات تحولی به بهترین نحو حمایت کنند تا انتظارات رهبری به صورت کامل تحقق یابد.

بالایی ادامه داد: ما نیز اگر برای اجرای خوب برنامه‌ها نیازمند اصلاح و آسیب‌شناسی باشیم حتما راهنمایی کنند تا بتوانیم با قدرت این مسیر را طی کنیم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha