درآمد موقوفات مهاباد صرف تامین ماسک رایگان شد

مهاباد- ایرنا- رییس اداره اوقاف و امور خیریه مهاباد گفت: بخشی از درآمد موقوفات این شهرستان برای تهیه ماسک سه لایه رایگان و توزیع در بین شهروندان هزینه شد.

سیدحسین مقتدر روز سهشنبه در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از محل این درآمد موقوفات هفت هزار عدد ماسک سه لایه رایگان خریداری و در بین شهروندان و مناطق کم‌برخوردار این شهرستان توزیع شد.

وی ادامه داد: همچنین بسته‌های ۱۰ تایی ماسک‌های سه لایه نیز بین مراجعه‌کنندگان به اداره و ارباب روجوع جهت استفاده و کمک به کنترل شیوع بیماری کرونا در اختیار مردم قرار گرفت.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه مهاباد با اشاره به اینکه وصول درآمد موقوفات این شهرستان نسبت به سال گذشته حدود ۳۰ درصد افزایش یافته است، گفت: امسال در راستای عمل به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر کمک مومنانه و انفاق به فقرا و اجرای امینانه نیت واقفان خیراندیش، از محل موقوفات منطبق با اجرای طرح، ۵۰ بسته معیشتی در بین مستاجران و خادمان مساجد توزیع شد.

مقتدر اظهار داشت: تلاش می‌کنیم از محل درآمد موقوفات، بسته‌های معیشتی دیگری نیز تهیه و بین نیازمندان واقعی در سطح شهر توزیع شود.

وی با بیان اینکه وقف ظرفیتی قابل توجه برای رفع مشکلات جامعه است، بیان کرد: تلاش ما این است که وقف‌های جدید و نیت واقفان مطابق نیازهای روز جامعه باشد زیرا روز به روز جامعه با نیازهای مختلفی مواجه می‌شود که بر این اساس باید برای رفع این نیازها وقف‌های جدیدی انجام شود.

مردم مومن مهاباد برای فرایض دینی اهمیت زیادی قایل بوده و در ادای آن همواره پیشگام هستند؛ مردم این شهرستان علاوه بر وقف شمار زیادی از اموال خود، در پرداخت زکات نیز همواره در آذربایجان‌غربی پیشتاز هستند.

امسال ۹ وقف جدید در مهاباد ثبت شده که با احتساب این تعداد، شمار موقوفات این شهرستان به ۵۰۷ فقره رسیده است.

این شهرستان با ۲۴۰ هزار نفر در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =