قاضی دادگاه در گلستان خرید کتاب را جایگزین مجازات زندان کرد

گرگان - ایرنا - قاضی دادگاهی در شهرستان مراوه تپه از توابع استان گلستان متهم را بجای روانه کردن به زندان؛ محکوم به خرید کتاب کرد.

رییس کل دادگستری گلستان امروز دوشنبه در این باره گفت: بر اساس رای دادگاه شخص متهم که به شاکی خود توهین کرده بود، موظف به عذرخواهی کتبی و خرید کتاب‌های کمک آموزشی برای دانش‌آموزان نیازمند شد.

به گزارش روابط عمومی دادگستری گلستان، هادی هاشمیان اظهار داشت: رسیدگی به پرونده مزبور از چند ماه قبل در یکی از شعبات دادسرای مراوه‌تپه آغاز شد و متهم به توهین در نهایت به ۶ ماه زندان محکوم شد.

وی افزود: با توجه به نداشتن سابقه کیفری متهم، قاضی پرونده (در مرحله بعد از دادسرا) اقدام به صدور رای جایگزین کرد که بر اساس آن متهم مکلف به عذرخواهی کتبی از شاکی و نیز خرید کتاب شد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین متهم متعهد شد در آینده به هیچ فردی توهین نکرده و مزاحمتی برای افراد ایجاد نکند.

رییس دادگستری گلستان گفت: قاضی پرونده همچنین متهم را مکلف به همکاری با کتابخانه عمومی شهرستان مراوه تپه کرد که در این راستا محکوم متعهد شده نسبت به تهیه کتاب‌های کمک آموزشی برای دانش‌آموزان نیازمند اقدام کند.

هاشمیان همچنین با اشاره به دستگیری سرشبکه‌های یک شرکت هرمی در شهرستان علی‌آباد کتول گفت: کیفرخواست متهمان این پرونده صادر و به آنان ابلاغ شد.

وی اظهار داشت: سه سرشاخه این شرکت هرمی سال ۹۷ حداقل ۱۰ میلیارد ریال از زیرشاخه‌های خود پول گرفتند اما نه تنها سودی به مال‌باختگان ندادند، بلکه اصل پول هم بازگردانده نشد.

وی ادامه داد: شرکت هرمی که متهمان تحت عنوان آن کار می‌کردند از سال ۹۵ تعطیل شده بود اما همچنان از افراد برای عضو شدن در این شرکت هرمی هزار دلار دریافت می‌کرد.

وی بیان داشت: این پول در قالب ارز و ارزهای دیجیتال دریافت می‌شد و قرار بود اعضا به ازای هر فردی که به عنوان زیرشاخه عضو کنند سود بگیرند.

رییس دادگستری گلستان گفت: پس از چند ماه اعضا نه به سود و نه به اصل پول خود رسیدند که بلافاصله تصمیم به طرح شکایت از سرشاخه‌های شرکت گرفتند.

هاشمیان اضافه کرد: با شکایت مالباختگان، سه سرشاخه این شرکت هرمی سال گذشته در علی آباد دستگیر و رسیدگی به پرونده آغاز شد.

وی یادآور شد: عضوگیری در شرکت‌های هرمی جرم است بر همین اساس برای متهمان این شرکت هرمی کیفرخواست صادر و پرونده برای صدور رای به دادگاه کیفری ۲ علی آباد فرستاده شد.

وی ادامه داد: این پرونده ۲۵ شاکی ۱۸ تا ۲۱ ساله دارد و با رویای یک شبه پولدار شدن و کسب ویزای دبی و تایلند در این شرکت عضو شده بودند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha