طرح نظارتی اصناف ویژه شب یلدا در مهاباد آغاز شد

مهاباد- ایرنا- رییس اداره صنعت، معدن و تجارت مهاباد گفت: طرح نظارت بر اصناف ویژه شب یلدا در این شهرستان آغاز شده و تا روز سی‌ام ماه جاری ادامه خواهد داشت.

محمد جهین روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اولویت این طرح، نظارت بر واحدهای عرضه کننده میوه، آجیل و خشکبار، هندوانه، شیرینی و حلوا است.

وی با بیان اینکه در این طرح، ۶ اکیپ ۲ نفره مشترک با همکاری اداره صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف بر نحوه عرضه و قیمت کالاهای هدف نظارت می‌کنند، اضافه کرد: این طرح با توجه به فرا رسیدن این آیین سنتی و افزایش درخواست برای برخی از اقلام مصرفی با هدف جلوگیری از برخی سواستفاده‌های افراد فرصت‌طلب انجام می‌شود.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت مهاباد اظهار داشت: امسال نمایشگاه ویژه شب یلدا برای با توجه به شرایط مقابله با کرونا در این شهرستان برپا نخواهد شد و انتظار داریم فروشندگان نیز همکاری لازم را با بازرسان و خریداران در این زمینه داشته باشند.

جهین تاکید کرد: برچسب قیمت و صدور فاکتور یکی از مهمترین وظایف اتحادیه‌هاست که صنوف باید نسبت به اجرایی‌کردن آن اقدام کنند تا شهروندان از قیمت واقعی کالاها مطلع باشند.

وی اظهار کرد: شهروندان می‌توانند هرگونه تخلف شامل گران‌فروشی، کم‌فروشی، نصب نکردن قیمت و صادر نکردن صورتحساب را به شماره ۱۲۴ سامانه اداره سازمان صنعت، معدن و تجارت گزارش دهند.

با این وجود، طبق توصیه متخصصان و تصمیم های ستاد ملی کرونا، امسال تاکید شده که مراسم شب یلدا به صورت دسته جمعی برگزار نشده و هر خانواده به صورت فردی اقدام به این کار کند.

مهاباد با ۲۴۰ هزار نفر جمعیت دارای ۶ هزار و ۸۰۰ واحد صنفی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =