ستاد مدیریت بحران چهارمحال وبختیاری برای پیگیری حادثه میانکوه تشکیل شد

شهرکرد- ایرنا- سرپرست اداره‌کل مدیریت بحران استانداری چهارمحال و بختیاری گفت: به منظور بررسی همه‌جانبه شکستگی لوله نفت میانکوه و برآورد خسارت‌های ناشی از آن ستاد مدیریت بحران استان در شهرستان اردل آغاز شد.

خسرو کیانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در این نشست نمایندگانی از شرکت خطوط لوله نفت و مخابرات ایران منطقه اصفهان نیز حضور دارند.

وی ادامه داد: در حالی که در برخی دره‌ها و نقاط سخت‌گذر منطقه آتش‌سوزی ناشی از نشت نفت ادامه دارد اما خطر گسترش آن به شهر سرخون وجود ندارد و موضوع تحت کنترل است.

کیانی با بیان اینکه خسارت‌های ناشی از شکستگی لوله نفت هنوز برآورد نشده است، خاطرنشان کرد: با جمع‌بندی خسارت‌ها و ارزیابی بیشتر این موضوع اطلاع‌رسانی می‌شود.

به گزارش ایرنا، پیش از ظهر روز یکشنبه (۲۳ آذر) خط لوله نفت مارون به اصفهان در منطقه تلمبه‌خانه روستای گندمکار شهرستان اردل دچار شکستگی می‌شود.

این حادثه منجر به ورود حجم قابل توجهی از نفت به چشمه سرخون و اراضی اطراف آن شده است که در پی آن برخی مناطق نیز به سبب پخش گاز ناشی از نفت رها شده دچار آتش‌سوزی می‎شود که شامگاه یکشنبه با تلاش نیروهای امدادی و آتش‌نشانی مهار می‌شود.

قرار گرفتن چهارمحال و بختیاری در مسیر خط انتقال نفت مارون به اصفهان، سال‌هاست که مردم منطقه میانکوه به ویژه شهر سرخون وروستاهای اطراف آن را با مشکلاتی روبرو کرده است.

بخش میانکوه از بخش‌های شهرستان اردل است که تا شهرکرد مرکز استان چهارمحال و بختیاری ۱۵۰ کیلومتر و تا اردل مرکز شهرستان ۸۰ کیلومتر فاصله دارد.

پیش از این حادثه چندین بار است که با شکستگی لوله نفت و نشت آن به زمین‌های اطراف و چشمه‌های پرآب منطقه مشکلاتی را در خصوص فعالیت‌های کشاورزی، شیلات و معیشت این منطقه ایجاد کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha