شرکت شهرک‌های صنعتی سمنان ۲۳ پژوهش مشترک با دانشگاه دارد

سمنان- ایرنا- مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان سمنان گفت: ۲۳ طرح پژوهشی و فناور با همکاری حوزه صنعت، دانشگاه سمنان و این شرکت در حال اجرا است.

به گزارش ایرنا، حسن آل‌بویه روز دوشنبه به رسانه ها افزود: پروژه‌های ذکر شده در راستای افزایش بهره‌وری، رفع عارضه و کمک به پژوهش کاربردی در واحدهای تولیدی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان سمنان است.

وی با اشاره به اهمیت صنایع کوچک و نقش آن‌ها در ایجاد اشتغال پایدار و تحقق شعار سال یعنی جهش تولید، بیان کرد: شرکت شهرک‌های صنعتی استان سمنان با انعقاد تفاهم‌نامه‌ و بهره‌گیری از توان علمی دانشگاهیان و صاحبان ایده پیوند صنعت و دانشگاه را یکی از محورهای مهم و عمده فعالیت خود قرار داده است.

وی با بیان اینکه کانون هماهنگی دانشگاه و صنعت(اتاق مساله) سال ۹۸ در این استان افتتاح شد، ادامه داد: این اقدام با هدف ارتباط موثر صنعت، دانشگاه و دولت و با هدف ارتقای فنی و فناوری صنعت استان انجام شد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان سمنان اضافه کرد: ایجاد پیوند میان دانشگاه‌ و صنعت، علاوه بر تامین بخش زیادی از نیازهای داخلی کشور، کمک به رشد فناوری و در نهایت ارتقا و «جهش تولید» را به ارمغان می آورد.

هفته "پژوهش و فناوری" از ۲۲ تا ۲۷ آذر با عنوان "پژوهش و فناوری در خدمت جهش تولید" نامگذاری شده است و بیست و یکمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری نیز از ۲۷ تا ۳۰ آذر به‌ صورت مجازی در نشانی اینترنتی  www.msrt-expo.ir برگزار می شود.

استان سمنان بیش از ۴۰ دانشگاه و موسسه آموزش عالی دارد و در شاخص تعداد دانشجو نسبت به جمعیت، استان برتر کشور است.

استان سمنان با داشتن حدود یکهزار و ۸۴۰ پروانه بهره‌برداری واحدهای صنعتی و معدنی با سرمایه‌گذاری حدود ۷۶ هزار میلیارد ریال و اشتغال برای بیش از ۶۸ هزار و ۸۰۰ نفر، یکی از قطب های صنعتی و معدنی شرق کشور محسوب می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha