پرواز هواپیمایی ماهان به بجنورد لغو شد

بجنورد- ایرنا- شرکت هواپیمایی ماهان، برنامه پروازی امروز (دوشنبه) خود به مقصد بجنورد، مرکز استان خراسان شمالی را لغو کرد.

محمدابراهیم قدمگاهی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه این شرکت علت لغو پرواز را اعلام نکرده است، اظهار داشت: بر اساس جدول پروازی این فرودگاه، پرواز مزبور باید ساعت ۱۰ و ۱۵ دقیقه وارد این فرودگاه می شد.

وی افزود: شرکت هواپیمایی ماهان چند روز پیش پروازهای خود در مسیر تهران - بجنورد را در روزهای ۲۱ و ۲۸ آذرماه لغو کرده بود.

وی اظهار داشت: پروازهای شرکت های هواپیمایی آسمان، ایران ایر و ماهان در مسیر تهران - بجنورد در هفته گذشته و جاری بیشتر به علت وجود مه و شرایط نامناسب آب و هوایی در بجنورد، لغو شده و یا از آسمان مرکز استان خراسان شمالی به تهران بازگشته است.

قدمگاهی افزود: هفته گذشته نیز چند پرواز مسیر تهران - بجنورد به علت وجود مه و شرایط نامناسب آب و هوایی بجنورد، از آسمان مرکز استان خراسان شمالی به تهران بازگشته بود.

معمولا پرواز شرکت های هواپیمایی به مقصد بجنورد به علت شرایط نامساعد جوی، کمبود ناوگان،  نیاز هواپیماها به بررسی فنی دوره‌ای، شیوع ویروس کرونا و کاهش سفر لغو می شود.

ماهان و شرکت های آسمان و ایران ایر در اسفند ۹۸ و امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا و کاهش استقبال از سفر، شمار زیادی از برنامه های پروازی خود به بجنورد را لغو کرده بودند اما در فصول پاییز و زمستان نیز بخش زیادی از برنامه های پروازی این فرودگاه به علت شرایط نامناسب آب و هوایی ملغی می شود.

فرودگاه مرکز استان خراسان شمالی در هفته میزبان هشت برنامه پروازی شرکت های هواپیمایی ایران ایر، ماهان و آسمان است.

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور قرار دارد و فاصله بجنورد، مرکز این استان تا تهران افزون بر ۷۰۰ کیلومتر و تا مشهد ۲۵۰ کیلومتر است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها