وضعیت نارنجی شیوع کرونا در اشنویه شکننده است

مهاباد- ایرنا- فرماندار اشنویه با بیان اینکه برگزاری محافل و دورهمی‌های شب یلدا موجب شیوع ویروس کرونا در جامعه خواهد شد، گفت: وضعیت نارنجی کرونا در این شهرستان شکننده است و مردم باید نسبت به رعایت دقیق دستورالعمل‌های بهداشتی تمام تلاش خود را به‌کار گیرند.

عبدالسلام مام‌عزیزی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هرگونه سهل‌انگاری در رعایت موارد بهداشتی منجر خواهد شد تا وضعیت کنونی، تبدیل به قرمز شده و دوباره در مسیر صعودی ابتلا و مرگ و میر قرار بگیریم.

وی اظهار داشت: از ابتدای آذرماه با توجه به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و اعمال محدودیت‌ها از تعداد مبتلایان کاسته شد به طوری که در این مدت تست تنها ۸۴ شهروند مثبت بوده و ۱۱ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان بستری  و از این تعداد چهار نفر با شرایط نامساعد به بخش آی‌سی‌یو منتقل شدند.

فرماندار اشنویه با تاکید بر این امر که شهروندان از برگزاری آیین شب یلدا به صورت دسته‌جمعی باید پرهیز کنند، اضافه کرد: شهروندان با رعایت دستورالعمل های بهداشتی باید مسوولان را همچنان در مقابله با کرونا همانگونه که از زمان اعمال محدودیت‌ها همراهی کنند تا شرایط نارنجی تبدیل به زرد شده و در نهایت این بیماری منحوس به‌طور کامل کنترل شود.

مام‌عزیزی اضافه کرد: در صورتی که مردم فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک را رعایت نکنند و بدون توجه به هشدارها در معابر و خیابان‌ها حضور گسترده داشته باشند در آینده نزدیک با موج جدیدی از شیوع کرونا روبرو خواهند شد.

وی همچنین با تاکید بر کاهش ترددها در خیابان ها و معابر عمومی نیز ادامه داد: ترددهای غیرضروری شهروندان در مناطق مختلف شهر باعث می‌شود افراد ناقل بیماری، ویروس را بیشتر به دیگران منتقل کنند و همین امر گسترش بیشتر بیماری را درپی خواهد داشت.

وی با بیان اینکه تجمع‌های خانوادگی و مراسم‌های گروهی بیشترین عامل شیوع بیماری کروناست، افزود: شهروندان در حد امکان، شب‌نشینی و دورهمی‌ها را به حداقل رسانده و شب یلدای امسال را به‌صورت مجازی برگزار کنند.

اشنویه با ۷۵ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی واقع است و طی هفته‌های گذشته آمار مبتلایان به کرونا در این شهرستان سیرنزولی داشته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =