لاشه ۴۸ پرنده مهاجر در نزدیکی بازار فریدونکنار کشف شد

ساری-ایرنا- صبح امروز لاشه ۴۸ قطعه مرغابی توسط ماموران محیط زیست فریدونکنار در نزدیکی بازار پرندگان وحشی این شهر کشف و ضبط شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران، مامورین یگان حفاظت محیط زیست فریدونکنار در حین گشت، کنترل و بازرسی از خودروهای مشکوک به حمل لاشه پرندگان قاچاق، امروز  ۴۸ لاشه مرغابی را از یک خودرو در نزدیکی بازار فریدونکنار کشف کردند.

 بنابر این گزارش لاشه این پرنده ها از یک خودروی وانت که متعلق به یکی از شهرستان های غرب استان بوده است  کشف شد که خودروی مذکور توقیف و فرد متخلف نیز دستگیر شد.
 گفتنی است با وجود اعلام ممنوعیت شکار در سراسر استان ، هفته گذشته نیز در  اطراف بازار پرندگان فریدونکنار یک خودروی غیر بومی که حامل ۱۶۶ قطعه پرنده چنگر بود کشف و ضبط شد.

آمارهای رسمی و غیر رسمی نشان می‌دهد سالانه بیش از یک و نیم میلیون بال پرنده زمستان گذران وارد استان مازندران می شوند. بیشترین میزان شکار پرندگان زمستان گذران نیز در شهرستان فریدونکنار به خاطر وجود چندین تالاب اتفاق می افتد.

بازار فروش لاشه پرندگان وحشی در فریدونکنار نیز یکی از اصلی ترین مکان های فروش پرندگان مهاجر در شمال کشور است که قدمتی سه دهه ای دارد و با وجود اعلام ممنوعیت فروش پرنده همچنان این بازار به فعایت خود ادامه می دهد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها