۴۲۰ نفر از پرسنل اورژانس زنجان در طرح زمستانی مشارکت می‌کنند

زنجان - ایرنا - قائم مقام اورژانس استان و رییس اورژانس شهرستان زنجان گفت: ۴۲۰ نفر از پرسنل فوریت‌های پزشکی استان آماده ارائه خدمات در طرح زمستانی بوده و تمهیدات لازم در خصوص فراخوان نیروهای خارج از شیفت برای مقابله با شرایط بحرانی مرتبط با برف و سرما نیز انجام گرفته است.

دکتر ابراهیم خسروشاهی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طرح امداد زمستانی اورژانس ۱۱۵ استان زنجان همزمان با اورژانس کشور و سایر ارگان‌های خدمات‌رسان از روز ۲۳ آذر و با اعلام آماده‌باش به تمامی پایگاه‌ فوریت‌های پزشکی شهری و جاده‌ای آغاز شده است.

وی اضافه کرد: بر این اساس هماهنگی‌های لازم با مراکز درمانی و بیمارستان‌های استان نیز جهت پذیرش بیماران و مصدومان حوادث ترافیکی و زمستانی احتمالی انجام شده و علاوه بر آن اورژانس هوایی استان نیز آماده انجام ماموریت در مناطق صعب‌العبور و روستاهای محصور است.

این مسوول ادامه داد: تمامی آمبولانس‌های اورژانس استان به ویژه آمبولانس‌های کمک‌دار به تجهیزات فنی زمستانی مجهز شده‌اند و آماده انجام ماموریت در مناطق و پایگاه‌های کوهستانی هستند.

وی اظهار داشت: مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان در این طرح با ۶۱ پایگاه اورژانس شامل ۲۲ پایگاه شهری، ۳۸ پایگاه جاده‌ای و یک اورژانس هوایی به مردم خدمات رسانی میکند. 

 قائم مقام اورژانس استان زنجان ادامه داد: میانگین رسیدن نیروهای اورژانس به محل ماموریت در شهر زنجان ۶ دقیقه و در سطح جاده های استان نیز ۱۱ دقیقه اعلام شده است که این مهم از وضعیت  خدمات رسانی مناسب به گروه های هدف حکایت دارد.

وی خاطرنشان کرد: اورژانس استان با به کارگیری ۱۱۴ دستگاه آمبولانس در سطح استان در موقعیت ها و طرح های مختلف خدمات رسانی می کند و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس نیز امداد رسانی در حوادث جمعی را امکان پذیر کرده است.

گفتنی است، طرح امداد زمستانی اورژانس زنجان تا ۲۵ اسفند سال جاری ادامه خواهد داشت.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha