۹۵ گروه طرح شهید سلیمانی در کامیاران فعال است

سنندج - ایرنا - فرمانده قرارگاه مقابله با کرونا در کامیاران گفت: به منظور پوشش کامل نقاط شهری و روستایی ۹۵ گروه ویژه اجرای طرح شهید سلیمانی در این شهرستان فعال شده است.

مسعود الماسی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این گروه‌ها شامل چهار تیم شهری و ۹۱ تیم روستایی بوده که برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و شناسایی سریع بیماران و درمان مبتلایان بد حال و ارایه آموزش‌های مختلف به مردم فعالیت خود را آغاز کرده‌اند.

وی اضافه کرد: مدیریت و کنترل ویروس کرونا به شیوه محله و خانواده محور در این شهرستان در قالب طرح سردار شهید حاج قاسم سلیمانی متشکل از چهار کمیته راهبردی شامل کمیته‌های حمایتی، مراقبت و رهگیری، آموزش همگانی و پایش و نظارت با حضور ۱۴ نهاد و سازمان اجرا می‌شود.

فرماندار کامیاران با بیان اینکه فعالیت این تیم‌ها از یک هفته گذشته آغاز شده است، افزود: در این مدت گروه‌ها در ۳۱ محله مختلف فعالیت داشته و علاوه بر غربالگری و انجام تست‌های مختلف روند درمان ۵۸ مورد مثبت را پیگیری کرده‌اند.

وی گفت: در این مدت مراقبت‌های لازم برای ۱۰۵ نفر از کسانی که در معرض تماس با بیماران مثبت بودند را نیز انجام داده اند و ۸۵ نفر از این تعداد را نیز مورد ره‌گیری قرار داده‌اند.

الماسی با بیان اینکه این شهرستان هم اکنون در وضعیت نارنجی ابتلا به بیماری کووید ۱۹ قرار دارد،  یادآور شد: هرچند بیماری کرونا در تمام نقاط شهرستان وجود دارد اما توبره‌ریز و موچش به عنوان مهترین مراکز شهری شیوع این بیماری هستند.

وی تاکید کرد: روستاهای شیروانه، کوله ساره، خامسان و آهنگران نیز به عنوان مهمترین نقاط روستایی مراکز شیوع ویروس کرونا شناسایی و اقدامات ویژه‌ای برای کاهش ابتلا در این مناطق در نظر گرفته شده است.

به گزارش ایرنا، ویروس کرونا عامل بیماری کووید ۱۹ از اواخر سال ۲۰۱۹ در شهر ووهان چین مشاهده و در مدت کوتاهی در همه جهان منتشر شد به طوری که سازمان بهداشت جهانی در اسفند ۹۸ (فوریه ۲۰۲۰) بروز پاندمی (همه گیری جهانی) این بیماری را تأیید کرد.

طرح جامع اعمال محدویت‌های پویا ستاد ملی کرونا، از روز شنبه یکم آذر با ممنوعیت ورود خودروهای غیر بومی و خروج خودروهای بومی به شهرهای نارنجی و قرمز از نظر وضعیت شیوع ابتلا به ویروس کرونا به مرحله اجرا در آمده و تا بازگشت استان به وضعیت زرد ادامه دارد.

هم اکنون شهرهای سنندج، قروه، کامیاران، دیواندره و بیجار در وضعیت نارنجی و شهرهای بانه، سقز، مریوان، دهگلان و سروآباد نیز  در وضعیت زرد ابتلا به کرونا هستند.

در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ظهر دوشنبه ۲۴آذر ۱۲۱ بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان کردستان شناسایی شده و چهار تن نیز از مبتلایان جان خود را از دست دادند بنابر این آمار تعداد جانباختگان کرونا از اسفندماه پارسال تاکنون به ۹۹۹ نفر رسید.

در حال حاضر ۲۷۶بیمار در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد ۱۵۵ نفر در سنندج، ۳۴ نفر در سقز، ۱۸ نفر در مریوان، ۲۷ نفر در قروه، ۱۴ نفر در کامیاران، ۱۰ نفر در بانه، ۹ نفر در بیجار و ۹ نفر در دیواندره تحت درمان قرار دارند ضمن اینکه ۶۷ نفر از بیماران کرونایی بدلیل وخامت حال در بخش مراقبت های ویژه (ICU) بیمارستان‌های این استان بستری هستند.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا ظهر دوشنبه ۲۴  آذر در مجموع هفت هزار و ۵۰۱ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی و ۲۵۱ بیمار نیز جان خود را از دست دادند.

از اسفند پارسال تاکنون شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به یک میلیون ۱۱۵ هزار و ۷۷۰ نفر رسیده و ۵۲ هزار و ۴۴۷ نفر هم جان خود را از دست داده‌اند و ۸۲۳  هزار و ۲۳۱ نفر بهبود یافته‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha