۱۳ دانش‌آموز مددجوی هلیلانی به تحصیل بازگشتند

ایلام - ایرنا - مدیر کمیته امداد شهرستان هلیلان گفت: ۱۳ دانش‌آموز این شهرستان که بازمانده یا ترک تحصیل کرده بودند با مشاوره و ایجاد رغبت واحد فرهنگی کمیته امداد به تحصیل بازگشتند.

عزیزمراد غلامی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هفت نفر از این دانش‌آموزان ساکن روستاهای دهستان زردلان و ۶ نفر دیگر مربوط به سایر روستاهای شهرستان بوده که برای این افراد علاوه تامین نوشت‌افزار، ۶۰ میلیون ریال نیز هزینه شده است. 

وی یادآورشد: واحد فرهنگی کمیته امداد بر اساس رسالت خود همواره دغدغه ادامه تحصیل و تامین نیازمندی‌های آموزشی دانش‌آموزان  نظیر مشاوره، کمک‌هزینه تحصیلی و تامین نوشت‌افزار را دارد.

غلامی اضافه کرد: همچنین امور فرهنگی کمیته امداد هلیلان به ۶۲۰ دانش‌آموز و دانشجو تحت پوشش این نهاد خدمات کمک هرینه تحصیلی و شهریه ارایه کرده و تاکنون بیش از یک هزار و ۲۰۰ بسته نوشت‌افزار بین آنان توزیع شده است.

مدیر کمیته امداد هلیلان گفت: ۱۱۰ میلیون تومان نیز در سال تحصیلی جاری، کمک هزینه تحصیلی و شهریه به طلاب علوم دینی و دانشجویان دانشگاه‌های دولتی، شبانه، علمی کاربردی، آزاد و پیام نور این شهرستان پرداخت شده است.

 غلامی اضافه کرد: کمیته امداد هلیلان در راستای حمایت از استعدادهای درخشان و برتر مددجویان این نهاد و تاکید بر منویات مقام معظم رهبری،  اقدام به شناسایی ۴۵ نفر از  دانشجویان و دانش‌آموزان  دارای استعداد برتر تحصیلی و نخبگی کرده است که انتظار می‌رود به منظور رفع دغدغه‌های آن‌ها، خیرین ما را در راستای تحقق و شکوفا شدن این استعدادها یاری کنند.

وی  تاکید کرد: کمیته امداد هلیلان  همچنین در راستای توسعه برنامه‌های فرهنگی اقدام به برگزاری کلاس‌های آموزشی و کارگاهی فرهنگی از طریق فضای مجازی شامل حفظ، تفسیر، روخوانی و روان‌خوانی قرآن کریم کرده است.

غلامی به برگزاری سایر برنامه‌های فرهنگی کمیته امداد شهرستان هلیلان اشاره کرد و یادآور شد: برگزاری مسابقات کتابخوانی در مناسبت‌های مختلف هفته بسیج، ایام محرم، روز دختر و برگزاری کلاس‌های آموزشی طرح فلاح برای ۴۰۰ نفر از زنان و دختران تحت حمایت از دیگر برنامه‌های  فرهنگی کمیته امداد هلیلان است. 

به گزارش ایرنا، شهرستان تازه تاسیس هلیلان با ۲۰ هزار نفر جمعیت به مرکزیت شهر توحید در ۹۰ کیلومتری ایلام قرار دارد و یک هزار و ۶۱۵ خانوار با جمعیت بیش از چهار هزار نفر تحت پوشش خدمات حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) قرار دارند.

بخش هلیلان تا بهمن ماه سال گذشته جزو شهرستان چرداول بود که با مصوبه هیات دولت به عنوان یازدهمین شهرستان در استان ایلام شناخته شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =