دانشگاه سمنان جزو یک درصد دانشگاه‌های پراستناد دنیا است

سمنان- ایرنا- رییس دانشگاه سمنان گفت: نام این دانشگاه، بر اساس روش‌شناسی پایگاه استنادی علوم جهام اسلام، در بین دانشگاه‌های پراستناد یک درصد دنیا قرار گرفت.

به گزارش ایرنا، مسعود نصیری روز دوشنبه به رسانه ها گفت : بر اساس پردازش هایی که پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ISC بر روی داده های مستخرج از دو پایگاه ESI  و WOS  با روش‌شناسی پیشرفته شناسایی و استخراج کرده است، آخرین فهرست موسسات یک درصد برتر کشور که بیشترین تعداد استنادها را در  ۱۰ سال گذشته در سطح جهانی دریافت کرده اند، منتشر کرد.

وی بیان کرد: در آخرین به روز رسانی انجام شده در آذر ۹۹ نام  ۷۴ دانشگاه و موسسه تحقیقاتی از ایران در میان یک درصد دانشگاه های برتر جهان که دارای بیشترین میزان تاثیرگذاری بوده اند  به چشم می خورد.

نصیری افزود : دانشگاه سمنان نیز موفق شد در بین ۳۰ دانشگاه جامع کشور که در این رتبه بندی حضور دارند جای گیرد .
رییس دانشگاه سمنان گفت : استنادها در دنیای علم بیانگر کیفیت تولیدات علمی هستند و در حال حاضر استناد مهم ترین شاخصی است که در ارزیابی های علمی در سطح بین المللی مورد استفاده قرار می گیرد.
در بین دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های کشور ۳۰ دانشگاه جامع، ۲۶ دانشگاه علوم پزشکی، ۱۲ دانشگاه صنعتی و ۶ مرکز تحقیقاتی در جمع موثرترین‌های دنیا قرار گرفتند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha