۵ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۳۶
کد خبرنگار: 1188
کد خبر: 84146130
۰ نفر

برچسب‌ها

۷۴۰هزار مترمکعب آب درخمین ذخیره سازی شد

خمین - ایرنا - رئیس اداره منابع آب خمین گفت: ۷۴۰هزار مترمکعب آب امسال در این شهرستان ذخیره‌سازی شده و این حجم آب ذخیره حاصل پرکردن چاه‌های غیرمجاز و اجرای طرح احیا و تعادل بخشی است.

«حمید رنجبری» روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: این میزان آب با انسداد ۳۰ حلقه چاه غیر مجاز شامل ۲۰ حلقه چاه فرم پنج و ۱۰ حلقه چاه تازه حفر شده در خمین ذخیره‌سازی شده است.
وی بیان کرد: در راستای جلوگیری از اضافه برداشت چاه‌های پروانه‌دار نیز ۱۴ دستگاه کنتور هوشمند امسال در این شهرستان نصب شده است.
رئیس اداره منابع آب خمین گفت: ۲ دستگاه حفاری غیرمجاز در زمان حفر چاه نیز امسال در خمین توقیف شده است.
رنجبری اضافه کرد: برای طرح تعادل بخشی و مدیریت مصرف آب نصب کنتورهای هوشمند، رعایت الگوی کشت با محصولات کم آب‌بر و استفاده از سامانه‌های آبیاری نوین ضروری است.
وی با اشاره به بازگشایی دریچه‌های سد فرنق ادامه داد: این باز گشایی همزمان با پایان فصل زراعی به‌منظور تغذیه آبخوان دشت خمین و تامین حقابه زیست محیطی در راستای اجرای مصوبه شورای حفاظت از آب از سوی اداره منابع آب شهرستان انجام شد.
رئیس اداره منابع آب خمین خواستار اقدام مشابه در بازگشایی دریچه سدها و بندهای خاکی از سوی ادارات جهاد کشاورزی و منابع طبیعی شهرستان شد.
رنجبری یادآور شد: اجرای طرح خط انتقال آب سد کوچری به شهرستان خمین برای مصارف آشامیدنی و صنعتی نیز باعث ذخیره مقادیری آب در سفره های آب زیرزمینی این شهرستان شده است.
شهرستان خمین دارای یک‌هزار و ۹۳۵ منبع آبی شامل چاه عمیق و نیمه عمیق، چشمه و قنات است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها