مالباختگان برای شناسایی اموال سرقتی خود حضوری مراجعه نکنند

کرج - ایرنا - رییس پلیس آگاهی البرز از مالباختگان خواست با توجه به شرایط شیوع ویروس کرونا از مراجعه حضوری برای شناسایی اموال سرقت شده خود پرهیز کرده و فقط ازطریق سامانه نما اقدام به شناسایی این اموال کنند.

«سامانه نما نرم ابزاری برای ثبت مشخصات و شماره سریال کالای مسروقه که به وسیله آن مالباختگان می‌توانند به صورت مجازی کالاهای کشف را رصد کنند.»

سرهنگ محمد نادر بیگی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگارنگاران  اظهار داشت: اکنون یک هزارو ۳۰۰ قلم انواع کالاهای سرقتی کشف شده در سامانه نما به نمایش گذاشته شده که مالباختگان می توانند باتوجه به مدارک وشماره سریال کالا نسبت به شناسایی اموال خود درسامانه اقدام کنند.

وی اضافه کرد: هچنین ۱۴۱ درخواست مالباختگان به پلیس آگاهی استان البرز ارجاع شده که اموال  ۴۶ نفر از آنها شناسایی شده است .

نادربیگی افزود: مالباختگان تا پیش از این راه اندازی سامانه نما برای شناسایی اموال مسروقه خود به پلیس آگاهی مراجعه می‌کردند که فعالیت این سامانه علاوه بر عدم مراجعه به مقر پلیس، دسترسی سریع به اطلاعات اموال کشف شده را آسان کرده است.

وی گفت: با توجه به شرایط کرونا مالباختگان برای شناسایی اموال خود از مراجعه حضوری خودداری کنند و برای شناسایی اموال سرقت شده به سامانه نما مراجعه کنند.

نادربیگی خاطر نشان کرد که در این سامانه قسمتی از شماره سریال اموال کشف شده در سایت نما با عکس کالای کشف شده بارگزاری شده که که مالباختگان می‌توانند برای برای ورود به سامانه نما با وارد کردن کد ملی و پس از انتخاب استان مورد نظر سریال کالای سرقت شده را وارد تا اصالت کالا مشخص شود.

رییس پلیس آگاهی البرز افزود: مالباختگان شماره سریال اموال به سرقت رفته خود را به این سامانه اعلام تا محض کشف آنها، اطلاع رسانی سریع صورت گیرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha