۲۳ آذر ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۴۷
کد خبرنگار: 1336
کد خبر: 84145595
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

کشف بزرگترین محموله مواد مخدر در مالزی

تهران- ایرنا- آژانس دریایی مالزی روز یکشنبه اعلام کرد بیش از دو تن متامفتامین کریستال به ارزش ۱۰۵ میلیون و ۹۰۰ رینگیت  معادل ۲۶۲ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار را  از یک قایق در سواحل غربی این کشور کشف کرده است که بزرگترین محموله مواد مخدری است که تاکنون در این کشور کشف شده است.

خبرگزاری ایرنا به نقل از یواس نیوز نوشت: مالزی در سالهای اخیر چندین محموله عظیم متامفتامین کریستال را کشف و ضبط کرده است.

مقامات می‌گویند محموله‌های رهگیری شده بخشی از تجارت غیرقانونی چند میلیارد دلاری مواد مخدر است که در سراسر استرالیا، آسیای جنوب شرقی و چین گسترش یافته است.

«محمد زوبیل مات سام»، مدیر کل آژانس دریایی مالزی در بیانیه‌ای گفت، کشف مواد مخدر در چهارشنبه هفته گذشته رخ داد هنگامی که مأموران گشت دریایی با یک قایق تفریحی مشکوک در جزیره پنانگ مواجه شدند.

گشت دریایی مالزی به این قایق مشکوک، دستور توقف داد ولی تنها سرنشین این قایق که مرد ۲۶ ساله مالزیایی بود، دستور توقف را رد کرد و سپس تعقیب و گریز آغاز شد.

زوبیل گفت: سرنشین این قایق سپس با پریدن به داخل آب قصد فرار داشت که دستگیر شد.

مأموران گشت دریایی از این قایق ۱۳۰ کیسه حاوی ۲،۱۱۸ کیلوگرم متافتامین کشف کرد که در بسته‌های چای چینی مخفی شده بود.

تاکنون مقصد این داروها مشخص نشده است.

زوبیل همچنین به خبرگزاری رویترز گفت: پیشتر محموله‌های مواد مخدر جاسازی شده در چای نیز کشف و ضبط شده است که منشأ آن از میانمار بود.

گفتنی است ایران و مالزی در زمینه مبارزه با مواد مخدر نیز با یکدیگر همکاری می‌کنند.

در دیدار «علی اصغر محمدی» سفیر ایران در مالزی و »داتوک سری ذوالکلفی عبد الله» مدیرکل آژانس مبارزه با مواد مخدر مالزی (NADA) در شهریور سال جاری میلادی بر مبارزه بر تقویت همکاری ایران و مالزی در مبارزه با قاچاق مواد مخدر تاکید شد.

گفتنی است آژانس مبارزه با مواد مخدر مالزی یکی از بزرگترین سازمان در این کشور به شمار می‌آید که بیش از شش هزار کارمند و مامور دارد که دائماً در حال مبارزه با مواد مخدر هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha