جمهوری آذربایجان از کشته شدن چهار نظامی این کشور در قره باغ خبر داد

باکو - ایرنا - سازمان امنیت دولتی و وزارت دفاع جمهوری آذربایجان امروز (یکشنبه) با صدور بیانیه مشترکی، از کشته شدن چهار نظامی و مجروح شدن سه نفر دیگر از کادر ارتش این کشور بر اثر خرابکاری‌های اخیر نظامیان ارمنستانی باقی‌مانده در «قره باغ» خبر داد .

بر اساس این بیانیه، پس از امضای بیانیه سه جانبه روسای جمهوری روسیه، جمهوری آذربایجان و نخست‌وزیر ارمنستان درباره خاتمه  جنگ و آتش‌بس در قره باغ، برخی گروههای نظامی ارمنی در جنگلهای منطقه "هادروت " باقی ماندند و رسانه‌های ارمنستان به نقل از منابع رسمی این کشور گزارش دادند که این گروهها در مناطق جنگلی گم شده‌اند . ارمنستان از صلح‌بانان روسیه مستقر در منطقه نیز خواستار کمک در یافتن آنها  شد .

سازمان امنیت دولتی و وزارت دفاع جمهوری آذربایجان در بیانیه مشترک خود با اشاره به این که همه شرایط تخلیه گروههای نظامی ارمنی باقی‌مانده در این منطقه جنگلی فراهم شده و صلح بانان روسیه با وجود آب و هوای نامساعد وارد این منطقه شدند و نظامیان ارمنی را از طریق بلندگوها در باره اقدامات انجام گرفته برای تخلیه آنها مطلع کردند، افزود: ولی گروههای نظامی ارمنی از ترک این منطقه خودداری کرده و در روزهای اخیر مرتکب اقدامات تروریستی و خرابکاری علیه شهروندان و نظامیان جمهوری آذربایجانی شدند .

در این بیانیه آمده است: بر اثر حمله ناگهانی 26 نوامبر ( 6 آذرماه جاری ) ارامنه، سه نظامی جمهوری آذربایجانی مستقر در روستای "سور " شهرستان "خوجاوند " کشته و دو نفر دیگر مجروح شدند . همچنین 8 دسامبر ( 18 آذرماه ) در حین نصب تجهیزات مخابراتی در نزدیکی منطقه هادروت یک نظامی این کشور به دست ارامنه کشته و کارمند شرکت مخابراتی "آذرسل" مجروح شد .

طبق این بیانیه مشترک، با توجه به این حوادث، سازمان امنیت دولتی جمهوری آذربایجان ناگزیر به اجرای عملیات ضدترور در این منطقه شد .

سازمان امنیت دولتی و وزارت دفاع جمهوری آذربایجان ادعای برخی مقامات ارمنستان و رسانه‌های این کشور علیه جمهوری آذربایجان و صلح بانان روسیه مستقر در منطقه را غیر قابل قبول خواند و افزود: ارمنستان باید اجرای مفاد بیانیه سه جانبه امضا شده در باره پایان جنگ و آتش‌بس در منطقه قره باغ را تامین و از انجام خرابکاریهای از طریق گروههای نظامی باقی‌مانده در منطقه، خودداری کند .

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha