عملیات اجرایی آبشیرین کن روستاهای هلیله و بندرگاه بوشهر آغاز شد

بوشهر- ایرنا- عملیات اجرایی آبشیرین کن یک هزار مترمکعبی روستای هلیله و بندرگاه از توابع شهرستان بوشهر با ۱۰ میلیارد تومان اعتبار روز شنبه آغاز شد.

به گزارش ایرنا، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر در این آئین گفت: در زمان حاضر به دلیل گستردگی شبکه داخلی روستاهای هلیله و بندرگاه اهالی این روستاها ۴۸ ساعت آب دریافت می‌کنند و ۲۴ ساعت آب این مناطق قطع است و تلاش می‌شود با اجرای این پروژه مشکل آبرسانی به این روستاها برطرف شود.

عبدالحمید حمزه پور اضافه کرد: با راه اندازی این آب شیرین ، آب آشامیدنی ۴هزار و۸۱۳ نفر در قالب یک هزار و ۳۹۹ خانوار روستایی به پایداری می رسد.

وی یادآورشد: مدت اجرای این پروژه ۱۲ ماه است . 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: در زمان حاضر ۱۲۰ هزار مترمکعب آب شیرین کن در قالب ۱۳ سایت با مشارکت بخش خصوصی در حال ساخت است.

حمزه پور افزود: اجرای پروژه آب شیرین کن ۳۵ هزار مترمکعبی بوشهر یکی از این پروژه‌هاست که براساس تعهد سرمایه گذار فاز نخست آن تا پایان امسال مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: همچنین اجرای یک هزار مترمکعب آبشیرین کن‌ روستایی از دیگر اولویت‌های آبفای استان بوشهر است که تاکنون آب شیرین کن ۶۰۰ مترمکعبی نوار ساحلی دشتی مورد بهره برداری قرار گرفته است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha