۵۰ تن گوشت مرغ در فروشگاه‌های زنجیره‌ای لرستان توزیع شد

خرم‌آباد - ایرنا - سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: ۵۰ تن گوشت مرغ منجمد بین فروشگاه‌های زنجیره‌ای استان توزیع شد و طی هفته جاری با توجه به افزایش تقاضای مردم برای شب یلدا به قیمت مصوب عرضه می‌شود.

به گزارش ایرنا بختیار رازانی روز یکشنبه در جلسه هماهنگی تشدید نظارت بر کالاهای شب یلدا در لرستان افزود: ستاد تنظیم بازار برای رفاه حال مردم و تامین مواد پروتئینی، این میزان گوشت مرغ را از سوی معاونت بازرگانی صمت لرستان تامین و در فروشگاههای زنجیره ای توزیع کرده است.

وی با بیان اینکه نظارت و بازرسی از فروشگاه های توزیع کننده در اولویت برنامه های صمت لرستان قرار دارد اظهار داشت: همچنین توزیع روغن جامد یکی دیگر از برنامه های سازمان در هفته جاری برای تامین نیاز مردم است که نظارت بر عرضه آن با همراهی و همکاری بیشتر همیاران بازرس بسیجی در دستور کار قرار گرفته است.

وی گفت: نظارت بر توزیع کالاهای اولویت دار شب یلدا همچون میوه، تره بار، شیرینی، آجیل و اقلام پروتئینی مانند گوشت قرمز و مرغ تشدید می شود.

رازانی ادامه داد: در راستای تشدید بازرسی و نظارت بر بازار شب یلدا دستگاه های نظارتی همچون تعزیرات حکومتی، اداره بازرسی سازمان صمت، اتاق اصناف و سازمان جهاد کشاورزی مشارکت و همکاری جدی دارند.

وی تصریح کرد: کار نظارت بازار در گشت های مشترک صبح و عصر انجام و از مردم نیز درخواست می شود در صورت مشاهده هرگونه تخلف واحدهای صنفی، مراتب را با شماره تلفن ۱۲۴ ستاد خبری سازمان صمت در میان بگذارند.

طرح نظارتی ویژه شب یلدا از امروز یکشنبه ۲۳ آذرماه در بازار لرستان آغاز شد و تا پایان آذرماه ادامه دارد.

۵۱ هزار واحد صنفی در لرستان فعالیت دارد که سهم خرم‌آباد از این تعداد ۱۷ هزار واحد است.

میزان تولید و مصرف گوشت مرغ در لرستان به ترتیب بیش از ۷۰ و ۵۰ هزار تن است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها