دستیابی کودکان به فضای امن مجازی مطالبه جدی است

تهران - ایرنا - وزیر دادگستری گفت: امکان دسترسی کودکان به فضای مجازی امن و سالم یکی از اهداف بزرگ شورای هماهنگی مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک و از مطالبات جدی ما از دستگاه‌های متولی است.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از وزارت دادگستری، سید علیرضا آوایی در جلسه شورای هماهنگی مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک که از طریق وبینار برگزار شد، افزود: به دنبال فراگیر کردن آموزش حقوق کودک و تبدیل آن به یک فرهنگ و باور عمومی در سطح جامعه هستیم و در این راستا آموزش خانواده ها برای ایجاد ارتباط بهتر و موثرتر با کودکان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی اظهارداشت: در شرایط کنونی و با توجه به محدودیت های ایجاد شده به واسطه پاندمی کرونا، امکان دسترسی کودکان به فضای مجازی امن و سالم، یکی از اهداف بزرگ شورای هماهنگی مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک و از مطالبات جدی ما از همه مسئولان ذیربط و دستگاه های متولی است.

رئیس شورای هماهنگی مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک با بیان اینکه در خصوص کودکان خیابانی باید از برگزاری همایش و سمینار فراتر رفته و با کار جدی به دنبال کاهش آمار در این رابطه باشیم، افزود: کار آموزش و پرورش در رابطه با آموزش بیش از ۵۰۰ نفر از کودکان اتباع دیگر کشورها بسیار با ارزش بوده که باید در جهت معرفی و اطلاع رسانی در این خصوص در سطح بین المللی اقدامات قابل قبولی صورت گیرد؛ زیرا بدون شک آثار فرهنگی و مهم و مثبتی در پی خواهد داشت.

آوایی بر لزوم بهره مندی از ظرفیت مردمی و سازمان های مردم نهاد در پیشبرد اهداف بزرگ مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک تاکید کرد.

در این جلسه، محمود عباسی، دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک ضمن گرامیداشت هفته پژوهش و روز حقوق بشر اظهار داشت: ما اعتقاد داریم که در اسلام حقوق بشر از حقوق کودک آغاز می شود.

وی با بیان اینکه در شرایط پاندمی کرونا یکی از دغدغه های جدی ما استفاده کودکان از فضای مجازی است، افزود: ایجاد فضای مجازی امن برای کودکان یکی از خواسته های ما است و در این خصوص باید نگاه ما بیشتر معطوف به صدا و سیما باشد.

عباسی اظهارداشت: ایجاد کارگروه هنر و خلاقیت در ذیل شورای هماهنگی مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک را در دستور کار داریم زیرا باور داریم باید به دنبال کشف استعدادهای کودکان باشیم و در این راستا مسابقات هنری و استعدادیابی در زمینه های مختلفی از جمله نقاشی، داستان نویسی و عکاسی و غیره را در استان های مختلف برگزار کرده ایم.

دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک با بیان اینکه قانونگذار، بازماندگی از تحصیل را وضعیت مخاطره آمیز می داند، بر لزوم اهتمام جدی تر دستگاه های متولی و به ویژه وزارت آموزش و پرورش به این موضوع تاکید کرد.

بنا بر این گزارش، در این جلسه نماینده وزارت آموزش و پرورش و نماینده استانداری خراسان رضوی گزارشی از اقدامات خود ارائه کردند.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha