مردم از دورهمی‌های خانوادگی در شب یلدا بپرهیزند

تربت‌حیدریه- ایرنا- معاون فنی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه درباره افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در شب یلدا هشدار داد و از مردم خواست آیین های ویژه این شب را به صورت مجازی برگزار کنند.

به گزارش روز یکشنبه دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه، ابراهیم تیموری آیین ویژه شب یلدا را از سنت‌های زیبا در فرهنگ ایرانیان دانست و اظهار کرد: با توجه به افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا امسال یلدا را با طعم سلامتی برگزار کنیم.

وی افزود: بسیاری از مدافعان سلامت به دور از خانواده خود برای تامین سلامت شهروندان تلاش شبانه‌روزی میکنند و در این شرایط سختی‌های زیادی را متحمل می‌شوند و مردم نیز می‌توانند با پرهیز از دورهمیهای خانوادگی و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، آیین یلدای امسال را به شیوه ای متفاوت برگزار کنند.

معاون فنی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه ادامه داد: هرگونه بی احتیاطی در برپایی دورهمی خانوادگی در شب یلدا به افزایش تعداد مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ منجر خواهد شد.

تیموری با بیان اینکه افراد با سن بالا و مبتلایان به بیماری‌های زمینه‌ای در گروه‌های پرخطر قرار دارند ادامه داد: برگزاری مهمانی شب یلدا در خانه بزرگان فامیل از جمله پدربزرگها و مادر بزرگ‌ها خطرهای زیادی را به همراه دارد و امید است مردم ضمن توجه به این نکته و پرهیز از دورهمیهای خانوادگی، خاطره‌ای شیرین از بلندترین شب امسال را برای خود و دیگران رقم بزنند.

دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه به ۳۶۳ هزار نفر جمعیت ساکن سه شهرستان تربت‌حیدریه، مه‌ولات و زاوه در جنوب استان خراسان رضوی خدمت  می‌کند.
این دانشگاه ۱۹۰ تخت در بیمارستان نهم دی تربت‌حیدریه و ۲۰ تخت در بیمارستان شهر مه‌ولات دارد.

شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت‌حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب‌غربی مشهد واقع است.

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون یک میلیون و ۱۰۸ هزار و ۲۶۹ نفر به ویروس کرونا مبتلا شده و ۵۲ هزار و ۱۹۶ نفر بر اثر این بیماری جان باخته اند. همچنین تاکنون  ۸۱۲ هزار و ۲۷۰ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در ایران بهبود یافته‌اند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha