درگیری خشونت آمیز در واشنگتن؛ تیراندازی و بازداشت معترضان

تهران-ایرنا- در درگیری مسلحانه بین هواداران دونالد ترامپ و تظاهرکنندگان جنبش «جان سیاه پوستان با ارزش است» در واشنگتن، یک نفر هدف اصابت گلوله قرار گرفت و سه نفر دیگر بازداشت شدند.

به گزارش ایرنا، تارنمای هیل نوشت: این درگیری روز شنبه در شهر المپیا در ایالت واشنگتن انجام شد.

این تیراندازی بعد از آن به وقوع پیوست که حامیان ترامپ که در اعتراض به نتایج انتخابات به خیابان ها آمده بودند با تظاهرکنندگان حامی جنبش «جان سیاه پوستان با ارزش است» در نزدیکی پایتخت درگیر شدند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از پلیس گزارش داد گروه های درگیر مسلح به سلاح و قمه بودند.

اداره پلیس المپیا ضمن تایید مسلح بودن طرف های درگیری گزارش داد درگیری بین دو گروه با باورهای سیاسی مخالف هم در جریان بود.

فرد مظنون به تیراندازی بازداشت شده و فردی که هدف این تیراندازی قرار گرفته به بیمارستان نزدیک محل درگیری منتقل شده است.

روزنامه محلی المپین گزارش داد دو نفر دیگر از معترضان که مظنون به حمله بودند در جریان اعتراضات بازداشت شدند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد ویدئوهای منتشره بعد از تیراندازی، فردی را که روی زمین افتاده بود و فرد مسلح دیگری که در یک محل پارکینگ قدم می زد، به تصویر می کشد.

در اعتراضات مشابهی در روز شنبه که در واشنگتن دی سی رخ داد پلیس با حامیان ترامپ و مخالفان آنها درگیر شد. در این تظاهرات نیز حامیان ترامپ در اعتراض به نتایج انتخابات ۲۰۲۰ به خیابان ها آمده بودند.

هیل نوشت: اعتراضات بعد از خودداری دیوان عالی از بررسی شکایتی برای ابطال نتایج انتخابات در ایالت های جورجیا، میشیگان، پنسیلوانیا و ویسکانسین بروز کرد.

ترامپ در واکنش به رای دادگاه گفت از این تصمیم ناامید شده و دادگاه باعث شکست او شده است.

الکترال کالج روز دوشنبه برای ارائه آرای خود تشکیل جلسه می دهد و با این رای پیروزی جو بایدن رئیس جمهوری منتخب آمریکا در مقابل ترامپ را تقویت می کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =