فعالیت باشگاه‌های ورزشی در خراسان شمالی از سر گرفته شد

بجنورد- ایرنا- مسوول بازرسی و نظارت بر سلامت اماکن ورزشی خراسان شمالی گفت: فعالیت باشگاه‌ها و سالن‌های ورزشی در این استان از امروز (یکشنبه) پس از مدتها تعطیلی و اعمال محدودیت های کرونایی از سر گرفته شد.

هادی جودی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به اعلام معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان شمالی و آخرین گزارش های دریافت شده از وضعیت کرونایی استان با همکاری خوب مردم، این خطه از وضعیت قرمز خارج و به نارنجی تغییر رنگ داده است.

وی افزود: با ایجاد شرایط جدید و براساس اعلام ستاد ملی کرونا همه باشگاه‌های ورزشی، سالن‌های بدنسازی در گروه‌های شغلی ۲ می‌توانند فعالیت خود را آغاز کردند.

جودی تصریح کرد: در این بین فعالیت رشته‌های پر برخورد مانند کشتی و کاراته و کمیته تمامی رشته های رزمی همچنان مجوز فعالیت ندارند.

وی با اشاره به بازرسی های محسوس و نامحسوس از اماکن ورزشی استان توسط ۲۵ گروه ارزیاب، افزود: از ابتدایی اعمال محدودیت های جدید کرونایی هفت باشگاه ورزشی به علت فعالیت مخفیانه در شرایط قرمز کرونایی استان پلمب شدند که در این بین سه باشگاه ورزشی در فاروج، ۲ باشگاه ورزشی در شیروان و ۲ باشگاه نیز در گرمه بوده است.

وی افزود: همچنین ۲۰ باشگاه ورزشی در استان نیز تذکر کتبی دریافت کردند.

جودی با قدردانی از همکاری باشگاه های ورزشی استان در هفته های اعمال محدودیت کرونایی گفت: مدیران باشگاه های خراسان شمالی همکاری ۸۰ درصدی در اعمال محدودیت زمانی مصوبات کرونایی داشتند.

براساس برآوردهای سه ماه پیش اداره کل ورزش و جوانان خراسان شمالی، شیوع ویروس کرونا، باعث کاهش ۱۲ میلیارد ریالی درآمد باشگاه‌های خصوصی این استان و متضرر شدن بسیاری از مربیان و باشگاه‌داران شده است.

خراسان شمالی ۲۹ هزار ورزشکار سازمان یافته دارد که در قالب ۴۹ هیات ورزشی فعال هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha