قزوین با خطر آلایندگی‌های جوی روبرو است

قزوین - ایرنا - کارشناس اداره کل هواشناسی قزوین افزایش آلایندگی‌های جوی را برای شهرهای صنعتی استان تا اواخر وقت سه‌شنبه هفته جاری پیش‌بینی کرد.

مهدی آخوندی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: براساس آخرین نقشه‌های پیش‌یابی و تصاویر ماهواره‌ای، وضعیت جوی استان تا اواخر وقت سه‌شنبه هفته جاری پایدار و تا آن روز شاهد آسمانی صاف و آفتابی خواهیم بود.

وی ادامه داد: با توجه به ساکن بودن هوا، شهرهای صنعتی استان با پدیده آلایندگی‌ها روبرو خواهند بود که این مساله برای گروه‌های حساس خطرزا پیش‌بینی شده است.

آخوندی تاکید کرد: از اوایل وقت چهارشنبه هفته جاری نیز شاهد ورود سامانه بارشی به استان خواهیم بود که از نحوه فعالیت آن در روزهای آینده اطلاع رسانی خواهد شد.

این کارشناس هواشناسی یادآور شد: در شبانه‌روز گذشته آوج با منفی ۹ و قزوین با ۹ درجه سانتیگراد بالای صفر به ترتیب سردترین و گرم ترین نقاط استان بودند و کمینه دمای هوای مرکز استان نیز طی این مدت منفی ۵ درجه به ثبت رسید.

 وضعیت جوی استان قزوین را ۹ ایستگاه سینوپتیک خودکار، ۴ ایستگاه اقلیم شناسی، ۲۹ ایستگاه باران سنجی مکانیکی، ۲ ایستگاه جاده‌ای خودکار گزارش می‌شود.  

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha