موسوی: هواداران همانند استراماچونی از فکری حمایت کنند

تهران- ایرنا- پیشکسوت استقلال گفت: هواداران همان‌طور که از استراماچونی حمایت می‌کردند فکری را مورد حمایت قرار دهند و مطمئن باشند مزد صبر و حمایت خود را در آینده نزدیک خواهند گرفت.

«علی موسوی» یکی از مهاجمان مطرح استقلال در دهه ۷۰ محسوب‌ می‌شود، بازیکنی که با نمایش‌های خوبش در این تیم به بایرن‌لورکوزن رسید.

موسوی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی ایرنا درباره شرایط استقلال و «محمود فکری» صحبت کرد.  او امیدوار است این تیم بتواند در هفته‌های آینده با نتایجی که می‌گیرد به صدر جدول رسیده و به سال‌ها ناکامی آبی‌پوشان در لیگ برتر پایان دهد. متن این گفت و گو در زیر از حضورتان خواهد گذشت.

نظرت درباره خط حمله استقلال چیست؟

استقلال بهترین خط حمله لیگ برتر را در اختیار دارد، بازیکنانی که در این منطقه بازی می‌کنند از بهترین‌های لیگ ایران هستند. شیخ‌ دیاباته، مهدی قایدی و ارسلان مطهری مهاجمان توانمندی هستند که هر تیمی آرزوی داشتن آنها را دارد. البته در حال حاضر دیاباته مصدوم است و نتوانسته آن طور که باید و شاید در خدمت استقلال باشد ولی به طور حتم اگر این بازیکن به آمادگی کامل برسد همان مهاجمی خواهد شد که به راحتی دروازه حریفان را باز می‌کرد.

پس با این مهاجمان خوب چرا استقلال کم گل می‌زند؟

یکی از عوامل موثر برای گلزنی مهاجمان دادن پاس‌های خوب به آنهاست و باید مهاجمان به راحتی تغذیه شوند، اما این اتفاق در بازی‌های اخیر استقلال رخ نداده است. اگر فورواردهای (مهاجمان) یک تیم پاس خوب دریافت نکنند، چطور می‌توانند دروازه رقبا را باز کنند.

نبود علی کریمی در استقلال چقدر در این موضوع تاثیر گذار بوده؟

در اینکه او بازیکن خیلی خوبی بود و نقش مهمی در خط هافبک استقلال ایفا می‌کرد هیچ شکی نیست اما باید یک نکته مهم را در نظر داشت.

چه نکته‌ای؟

اینکه باید بر اساس داشته‌های استقلال حرف بزنیم و اینکه علی کریمی از استقلال رفته است هیچ دردی را دوا نمی‌کند. نباید افسوس گذشته را بخوریم و بگوییم چون فلان بازیکن از استقلال رفته است این مشکل خط هافبک حل نخواهد شد. جدایی بازیکنان از استقلال طبیعی است و همواره چنین مساله‌ای وجود داشته است. بازیکن می‌آید در این تیم می‌درخشد و بعد پیشنهاد بهتری را دریافت می‌کند و می‌رود. در حال حاضر باید محمود فکری بر اساس نفراتی که در اختیار دارد تصمیم‌گیری کرده و بهترین بازی را از نفراتش بگیرد.

فکری می‌تواند این مشکل را حل کند؟

به طور حتم این اتفاق خواهد افتاد و چالشی که پیش روی اوست برطرف خواهد شد. استقلال روزهای حساسی را پیش رو دارد و کادر فنی استقلال که همگی از افراد با سابقه این تیم هستند نهایت تلاش خود را به کار خواهند بست تا بهترین تیم را بسازند.

عملکرد استقلال در ۲ بازی اخیر باعث شده اعتراضاتی از سوی هواداران به فکری شود.

استقلال در جایگاه سوم جدول قرار دارد و فاصله چندانی با صدر جدول ندارد. هواداران استقلال باید در نظر داشته باشند «محمود فکری» زمان چندانی برای آماده‌سازی این تیم در اختیار نداشت و باید به او زمان داد. انتقاد و اعتراض در شرایط فعلی نه تنها دردی را دوا نمی‌کند بلکه باعث خواهد شد تا تمرکز مربیان و بازیکنان استقلال به هم بریزد. من به عنوان بازیکنی که چند سال در استقلال بازی کرده، یک درخواست دارم.

چه درخواستی؟

اینکه با تمام قدرت از کادر فنی حمایت کنند. آنها همان‌طور که از استراماچونی حمایت می‌کردند فکری را مورد حمایت قرار دهند و مطمئن باشند مزد صبر و حمایت خود را در آینده نزدیکی خواهند گرفت. شما و همه هواداران استقلال اگر از نظر آماری به عملکرد استقلال در هفته‌های ابتدایی فصل  نسبت به سال‌های گذشته دقت داشته باشید متوجه خواهید شد اگر بهتر نباشد بدتر هم نیست.

چه آینده‌ای برای استقلال پیش بینی‌ می‌کنید؟

آینده‌ای که برای استقلال پیش بینی ‌می‌کنم روشن است، این تیم بهترین نفرات را در اختیار دارد، هر کدام از بازیکنانی که در این عضویت دارند بهترین هستند. فقط استقلال نیاز به هماهنگی و زمان دارد تا بتواند به آنچه می‌خواهد برسد.

استقلال امروز به مصاف شهر خودرو خواهد رفت، این بازی را چطور می‌بینید؟

به طور حتم بازی جذابی خواهد بود، بازی‌های استقلال و شهر خودرو همواره حساس و زیبا بوده است. به طور حتم این تیم دنبال ضد فوتبال و بازی دفاعی نیست. این باعث خواهد شد استقلال نسبت به رقبای دیگری را پیش رو داشته باشد. استقلال روبه‌روی این قبیل تیم‌ها بهتر بازی می‌کند.

استقلال باز هم چند بازیکن خود را در اختیار ندارد، به مشکل نخواهد خورد؟

به هر حال نبود هر بازیکنی باعث خواهد شد دست مربیان بسته باشد و برخی از این نفراتی که نمی‌توانند استقلال را مقابل شهر خودرو همراهی کنند در ترکیب ثابت بودند اما فاصله بازیکنان اصلی با ذخیره زیاد نیست و این فرصت خوبی برای بازیکنانی است که نیمکت نشین بودند تا توانایی فنی‌شان را نشان دهند.

مهدی رحمتی سرمربی شهر خودرو باید مقابل تیم سابق قرار گیرد.

او سال‌ها کاپیتان استقلال بود و حالا باید تیمش را مقابل استقلال به زمین بفرستد. این از جذابیت‌های فوتبال است و به طور حتم این مسابقه بدون حاشیه و در کمال آرامش برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha